EĞİTİMCİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR

EĞİTİMCİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR

Eğitim-Bir-Sen İnegöl İlçe Başkanı Sinan Aktaş, eğitimcilerin sorunları hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Pandemi nedeniyle okullarda yüz yüze eğitimde verilen uzun bir aranın ardından birçok sınıf düzeyinde yeniden başlayan yüz yüze eğitimi değerlendiren Eğitim Bir Sen İnegöl İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Okulların açılması konusunda millet olarak talepkar olmalıyız. Ancak alınacak önlemler konusunda da boşluklar bırakılmamalı. Okullara gerekli mali kaynaklar aktarılarak okulların tüm eksikleri giderilmeli ve yüz yüze eğitimin bir an önce başlaması gerekmektedir. Yapılan araştırmalar uzaktan eğitimin verimli bir yöntem olmadığını ortaya koyuyor” dedi.

 EĞİTİMCİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR   

Eğitim Bir Sen İnegöl İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Eğitim Bir Sen’in talep ve önerilerini aktardığı açıklamalarında; eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara da değindi. Aktaş yaptığı açıklamalarda, eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen sorunlarının giderilmesi gerektiğini ve sorunsuz bir çalışma ortamında geleceğimizin mimarı gençlere daha kaliteli bir eğitim verilebileceğinin altını çizdi.

ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR!

Sorunları sıralayan Başkan Aktaş, “Kamu çalışanları ‘kılıf kıyafet yönetmeliği’ yeniden düzenlenmeli. Yıkılan ve güçlendirmeye alınan okullar hızlıca tamamlanmalıdır. Öğretmenler fazla nöbet tutmaları durumunda hak ettiği ücreti almalı. Mesai dışı angarya işler verilmemeli, zorunlu tutulmamalı. Ders ve ek ders ücretleri yeniden düzenlenmeli. Öğretmenlik meslek kanunu ve 3600 ek gösterge kapsamlı olarak çıkarılmalı. Eğitimciler filyason ve işyeri denetim ekiplerinden çıkarılmalı. Karantinada ders ve ek ders görevleri yapılmış sayılmalıdır. Öğretmenlerin il içi yer değişikliğinde sıra tayini uygulanmalıdır. Hizmetlilerin ücret ve izin hakları konusunda düzenleme yapılmalı. Eğitim kurumları bütçesiz bırakılmamalıdır. Yardımcı personel ihtiyacına bir an önce cevap verilmelidir. Şube müdürlerinin atamalarına ilişkin düzenleme şart. Öğretmenevlerinde indirim düzenlemesi yapılmalıdır. Eğitimcilere şiddet ve tehdide hapis cezası verilmelidir. Salgın sürecinde eğitim kurumlarında çalışanlara kolaylık sağlanmalıdır. Destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin kapsamlı düzenleme yapılmalıdır” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER