TABAN'DAN EKOLOJİK KREŞ MÜJDESİ

TABAN'DAN EKOLOJİK KREŞ MÜJDESİ

İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kreşi, pandemi nedeniyle verilen zorunlu aranın ardından 1 ay önce yeniden başladığı eğitim öğretim döneminin ilk yarısını tamamlayarak bugün bir haftalık tatile girdi. Öğrencilere katılım belgeleri Belediye Başkanı Alper Taban verdi.

Pandemi sürecinde tüm eğitim öğretim kurumlarıyla birlikte hizmetine zorunlu ara vermek durumunda kalan İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kreşi, 21 Aralık 2020 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar ile birlikte Covid-19’a karşı tüm tedbirleri alarak eğitim öğretime yeniden başlamıştı. Eğitim dönemi başında kayıtlı olan öğrencilerin velileri tek tek aranarak süreç hakkında bilgilendirilirken, 21 Aralık’ta başlayan eğitim döneminde toplam 7 öğrencinin kaydı güncellendi. Beşinci Mevsim Kreşinde, 1 aylık eğitim sonrası dönemin ilk yarısı tamamlanarak bugün bir haftalık tatile girdi.

EKOLOJİK KREŞ MÜJDESİ

Kreşe katılan minikler için bugün mini bir belge töreni düzenlendi. Belediye Başkanı Alper Taban’ın da katıldığı törende, küçük öğrenciler tatile girmenin mutluluğunu yaşadı. Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Alper Taban, “Çocuklarımız geleceğimizin teminatı. Onları önemsiyoruz. Bir evlat mesafesinde her birine bakıyor ve yaklaşıyoruz. Bizim için kıymetliler. İnşallah burada kreşle ilgili ve bu tarz eğitimlerle ilgili daha yeni ve güzel hedeflerimiz var. Beyanlarımız arasında da bunlar vardı. Ekolojik kreş tarzı bir yapıyı hayata geçirmek istiyoruz. Eğer olursa çocuklarımız da oralardan istifade edecekler. Ben bizlere olan güveninizden dolayı da teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın hepsi birbirinden kıymetli. Allah’ın bizlere birer lütfu çocuklarımız. İnşallah onlarla güzel işler başarmak istiyoruz gelecekte. Buradaki çalışma arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER