ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ

İnegöl Belediyesi Kasasına Arsa Satışından 3 Milyon Lira Girdi

ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ

İnegöl Belediyesine ait İnegöl´ün muhtelif yerlerindeki 9 adet arsa dün düzenlenen ihale ile satışa sunuldu. Sani Konukoğlu Konferans Salonunda düzenlenen arsa satış ihalesinde, Belediyeye ait 9 adet arsanın satışı gerçekleştirildi. Toplam 1 milyon 897 bin lira muhammen bedelle satışa çıkan arsaların satışından belediyenin kasasına 2 milyon 970 bin lira para girdi.

MUHAMMEN BEDEL 2 MİLYON LİRA

Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın, Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Sabri Günaydın, Alper Taban, Adil Kansu, Gülhan Şahin ve Eşref Yiğit ile ilgili daire Müdürlerinin yönetiminde yapılan ihalede İnegöl Belediyesine ait Akhisar mahallesinde 242,79 metrekare ve 276 metrekarelik iki arsa, Alanyurt´ta 122 metrekare ile 171,70 metrekarelik iki arsa, Kemalpaşa mahallesinde 104 ve 189,24 metrekarelik iki arsa, Osmaniye mahallesinde bulunan 250,94 metrekarelik alan, Hamzabey mahallesinde 4 bin 624,52 metrekarelik arsa, Mahmudiye mahallesinde 200 metrekarelik 9 ayrı arsa toplam 1 milyon 897 bin 241 TL´lik muhammen bedelle satışa sunuldu.

GÜZEL BİR MEYDAN OLMASI LAZIM

İhale öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Belediyemize ait 9 ayrı yerin ihalesi gerçekleşecek. Önümüzdeki hafta Salı günü Tüpçüler Sitesi diye bildiğimiz yerin satışını gerçekleştireceğiz. Hurdacılar Sitesinin yeri de satışa çıkacak. Onunla alakalı bir miktar beklemek durumundayız. Belediyemizin hem devletimizden sağladığı gelirler hem sizden aldığı gelirler hem de bu tip arsa satışlarıyla daha önce insanlara taahhüt ettiğimiz iş ve işlemleri, projeleri yerine getirmek için ekibimizle beraber gayret içerisindeyiz. Malum eski hastanenin olduğu yerler alakalı kamuoyunda da konuşuluyor. Burayı heykelle birleştirerek bir meydan olarak düşünüyoruz. Oradaki Verem Savaş Derneği de çıkacak. Huzurevi binası kalkıyor. Huzurevini Yeniceköy Mahallesine taşıyoruz. Orada belediyenin tek çatı altında toplandığı, inşallah güzel bir meydan olması lazım. Çünkü oranın aktivitesi hastane gittikten sonra düştü. İnşallah yapacağımız projeyle beraber hareketlenecek. Orada Kanser Tarama Merkezi açılıyor” dedi.

KÜLTÜR SARAYININ YIKIMI AY SONU BAŞLIYOR

Kültür Sarayı ile ilgili sürenin ay sonu dolacağını hatırlatan Aktaş, “Bunun yanında Kültür Sarayı bu ay sonu itibariyle 1,5-2 senedir uzattığımız süre doluyor. Üst katlardan kendi yerlerimizle alakalı yıkıma başlayacağız. Alt katlarda farklı mekanlar tutan yer sahipleri olmuş. Bana göre iyi etmişler. Ama bazıları hala bekliyorlar, bir şey olur mu diye. Hiçbir şey olmayacağını buradan ilan ediyorum. Oraya yeni bina yapmayı düşünmüyoruz. Yer altına otopark yapıp, üstüne meydan yapacağız. O da çok güzel bir proje. Çarşı da yayalaştırma düşünüyoruz. İnegölspor tesislerinin olduğu yer İnegöl´ün merkezi noktalarından biri olacak. Tesisler yeni İnegöl´e çıktıktan sonra orada da yeni bir medyan, ticaret ve konut alanları, Cumartesi pazarının orada modernleştirerek güzel bir alan düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından başlayan ihale de 9 ayrı arsa 45 bin, 57 bin, 67 bin, 171 bin, 133 bin, 250 bin, 550 bin, 1 milyon 570 bin ve 127 bin lira bedelle satıldı. Yapılan satış sonrasında belediyenin kasasına 2 milyon 970 bin lira para girmiş oldu.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER