ÇİFTÇİYE 600 BİN TL'YE KADAR HİBE

ÇİFTÇİYE 600 BİN TL'YE KADAR HİBE

İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, Bitkisel ve hayvansal üretim yapan, tarımsal faaliyette bulunan, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı tarımsal işletmelere yönelik hibeleri açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığının hibe başvurularını aktaran Çelik, "Bitkisel ve hayvansal üretim yapan, tarımsal faaliyette bulunan, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı tarımsal işletmelere yönelik 300 bin TL’ye kadar bütçe içeren makine ekipman alımlarının destekleneceğini;

Bitkisel ve hayvansal ürünlerinin işlenerek katma değerli ürünlere dönüştürülmesi, ambalajlanması ve depolanmasını sağlamak amacıyla ise 20 bin TL ile 600 bin TL arası bütçe içeren başvurulara hibe desteği verilecek."

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

" TC. Vatandaşı olan gerçek kişiler için A iş planı için en az 1 yıl, B iş planı için  son başvuru tarihinden önce bakanlık kayıt sistemine kayıtlı olan, Kırsal alanda veya mahallede ikamet eden,Kamu görevlisi olmayanlar başvurabilirler."

"Tüzel kişiler ise son başvuru tarihinden önce kurulan bakanlığın kayıt sistemine kayıtlı kolektif şirket, limitet şirketleri, anonim şirketler ve iktisadi teşekkürleri başvuru yapabilir."

HİBEYE ESAS PROJE LİMİTLERİ

"A iş planı için 300 bin TL’ye kadar. B iş planı için 20 bin ile 600 bin TL’ye kadar olan projelerin KDV hariç %50’sine hibe yoluyla destek verilecektir. Toplam proje tutarının KDV’sini yatırımcı ödemek zorunda."

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER