FUARIN TARİHİ BELLİ OLDU

FUARIN TARİHİ BELLİ OLDU

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl Mobilya Fuarı’nın 5-10 Nisan tarihleri arasında düzenleneceğini belirtti.

İTSO ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, 5-10 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan İnegöl Mobilya Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yavuz Uğurdağ, “İnegöl mobilyası ve İnegöl ekonomisi açısından çok önemli olan MODEF Fuarlarının bir yenisini daha düzenleyeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak adına sizlerle birlikteyiz. 5-10 Nisan 2021 tarihlerinde İnegöl Mobilya Fuarımızı gerçekleştireceğiz. MODEF Fuarcılık olarak Ekim Fuarından hemen sonra hem yönetimimiz hem personelimiz ile birlikte Nisan Fuarı hazırlıklarına başlamıştık. Şuan yine pandemi sürecindeyiz ama Ekim’e göre daha rahat bir ortamdayız. İnşallah 5 Nisan tarihinde MODEF Fuarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Mobilya sektörü başta olmak üzere şehrimizdeki tüm sektörlerin heyecanla beklediği MODEF Fuarı, yine 5 Nisan tarihinde şehrimize ekonomik anlamda canlılık getirecektir. Geçen yıl 5 Ekim’de gerçekleştirdiğimiz fuarı değerlendirdiğimizde sektörümüze ciddi katkı sağlayan bir organizasyon olmuştu. Pandemi sürecine rağmen gerek yurtdışı gerekse yurtiçinden binlerce ziyaretçiyi İnegöl’de ağırlamıştık. Bu da gösteriyor ki İnegöl’de mobilya fuarı çok önemli bir konumdadır. Pandemi sürecinde düzenlenen Ekim fuarımız, 67 ülkeden ziyaretçi alarak bir kez daha rüştünü ispatlamıştır. Yine Ekim Fuarımızdan sonra üretimde, ihracatta ve iç piyasada ciddi artışlar yakalandı. Ekim’deki fuar birçok esnaf ve sanayicimizin bugünlere kadar üretim yapmasını sağladı. 5 Nisan’daki fuarımızın da sanayicimizin ve esnafımızın canlanmasına katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. Tüm Türkiye artık İnegöl Mobilya Fuarının ne kadar gerekli olduğunu biliyor. Mobilyacılarımız yeni ürünleriyle ve tasarımlarıyla 5 Nisan’daki fuarımıza hazırlanacaklar. 2021 yılında İnegöl Mobilyası, mobilyada modaya ve tasarıma yön vermeye devam edecektir. Gerek tanıtım çalışmalarımız gerek sözleşmelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. 5-10 Nisan tarihleri arasında Türkiye ve dünya mobilya sektörünü İnegöl’de buluşturmuş olacağız. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

TÜRKİYE’DE SENENİN İLK FUARI

Fuarın, Türkiye’de 2021 yılının ilk Mobilya Fuarı olacağını belirten Başkan Uğurdağ, “Şuan itibariyle 5 Nisan’dan önce bize ulaşan bir fuar bilgisi yok. Senenin ilk mobilya fuarı olacak. Geçen yıl yaptığımız fuar da 2020 yılının ilk fuarıydı. İnşallah bu sene de mobilya sektörü özelinde İnegöl’de ilk fuarımızı gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

TÜM TEDBİRLER ALINIYOR

Pandemi tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Uğurdağ, “Fuarın iptali yetkisi Bakanlar Kuruluna aittir. Şuan bu yönde bir veri yok. Zaten bu toplantıdan önce yetkililerle irtibata geçtik, şuan fuarların iptali veya ötelenmesi gibi bir durumla karşı karşıya değiliz. Bu sürecin negatif yönde ilerlememesini temenni ediyoruz. 1 senedir pandemi ile mücadele ediyoruz. Ekim fuarındaki gibi tüm tedbirleri alarak 5 Nisan’da fuarımızı yerine getirmeyi temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER