İNEGÖLLÜ MÜTEAHHİTLER MER-PA’YA TALİP

İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, İnegöllü Müteahhitler olarak Mer-Pa’nın önceki gün çöken çatısının yapımına talip olduklarını söyledi.

 İNEGÖLLÜ MÜTEAHHİTLER MER-PA’YA TALİP

Yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, “Perşembe Pazarının kardan dolayı çökmesi oradaki esnafı üzdüğü kadar biz Müteahhitleri de üzdü. En büyük tesellimiz, can kaybımızın olmamasıdır. Perşembe Pazarının hem depreme karşı hem kar yağışa karşı dimdik duracak inşaatını yapmaya Müteahhitler Derneği olarak talibiz. İnegöl’ün en güzel yerinde olan AVM’ye yakınlığı ile Ankara karayolu üzerinde olması nedeniyle zaten hem görsel olarak hem kullanım açısından yanlış bir proje olduğunu daha önceden söylemiştik ve söylediklerimiz ortaya çıkmıştır. Hangi Müteahhidin yaptığını, Müteahhidin kim olduğunu biz dernek yönetimi olarak bilmiyoruz, tanımıyoruz. Burada her şey belli ki eksik malzeme kullanılmış, Mühendisler işi göz arda etmiş, yetkili kurumlar gereken denetimleri yapmamış vesaire vesaire.”

“Zararın neresinden dönersen kardır” sözü ile konuşmasını sürdüren Baykan, “Biz İnegöl Müteahhitler Derneği olarak sayın Belediye Başkanımıza ve oradaki esnafımıza şöyle bir teklifimiz var. Şuandaki ortası tamamen çökmüş Perşembe Pazarının belediye tarafından yap işlet devret modeli veya arsa karşılığı şeklinde kısa bir süre içerisinde altını komple pazarcı esnafına verip iki ve üçüncü katlara da daire ve ya ofisler şeklinde yapılarak hem mimari güzelliği hem de sağlamlığı açısından depremde yıkılmayacak, kar yağdığında çökmeyecek ve özellikle belediyenin kasasından bir kuruş çıkmayacak şeklinde bir eser kazandırmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Sayın Belediye Başkanımızın bu konuda Müteahhitler Derneği yönetimine  inşaatla ilgili gereken bilgiyi vereceğini ve bu teklife sıcak bakacağını ümit ediyoruz. Projemizin taslak olarak hazır olduğunu ve bu projeyi sayın Belediye Başkanımıza ve meclis üyelerimize istedikleri takdirde sunmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18