1 HAZİRAN’DA YOLCU OTOBÜSLERİ YOLA ÇIKIYOR

1 HAZİRAN’DA YOLCU OTOBÜSLERİ YOLA ÇIKIYOR

Şehirlerarası seyahat 1 Haziran’da sona eriyor. İnegöl Seyahat dahil bir çok seyahat firması yola çıkacaklarını açıkladı. İnegöl Seyahat İstanbul seferlerine başlıyor. 50 kişilik otobüslere 25 kişi bineceği için fiyatlar 100 ve 110 TL olarak belirlendi.

İNEGÖL SEYAHAT DUYURDU

İnegöl Seyahattan yapılan duyuruda  “Mola bitti, sonunda kavuşuyoruz. 1 Haziran’da yola çıkıyor” ifadeleri yer aldı.

1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Ülkemizin önde gelen otobüs firmaları otobüs seferlerinin başlayacağı tarihi 'Mola bitti' diyerek duyurdu. Otobüs firmaları 1 Haziran itibarıyla seferlerin başlayacağını açıkladı.

İnegöl Seyahat yönetim kurulu başkanı İsmail Manavoğlu yaptığı açıklamada “İnegöl-İstanbul, İstanbul-İnegöl, İnegöl-İzmir , İzmir-İnegöl seferleri şehirlerarası kısıtlamanın kalktığı 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Yolcuların bilet almak için HES kodu almaları ve maske ile otogara gelmeleri gerekmektedir” dedi.
Manavoğlu yaptığı açıklamada şöyle devam etti “İnegöl’den Bursa’ya gidecek vatandaşlarımız içinde seferlerimiz 1 Haziran itibari ile başlıyor. Vatandaşlarımızın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını rica ediyoruz” dedi.
HES KODU NEDİR?

Türkiye'de seyahat yasağı 15 gün daha uzatılmıştı. Ancak, Haziran ayı ile birlikte THY iç hat uçuşlarını planlamaya başladı. Büyükşehirlere olan seyahat yasağının da yeni ay ile birlikte kalkması bekleniyor. Bu kapsamda, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, seyahat edeceklerin HES kodu ile seyahat edebileceğini açıkladı. Hayat Eve Sığar uygulaması ile alınacak, tek seferlik kod sayesinde vatandaşların nereye gideceği, kimlerle yolculuk yapacağı kayıt altına alınacak ve birilerinde hastalık tespit edildiği takdirde o yolculukta bulunan herkesin durumu kontrol altına alınmaya çalışacak. Sağlık Bakanı Koca, HES kodu uygulamasının yakın zamanda başlayacağını duyurdu.


HES KODU NASIL ALINIR?


HES kodu ile uçak ve tren seyahatlerinin yapılabileceğinin açıklanmasının üzerine HES kodunun nasıl alınacağı merak edilmeye başlandı. HES kodu, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden ‘HES kodu işlemleri' bölümüne girilerek alınabilecek.

HES Kodu ayrıca SMS yöntemiyle de alınabilecek. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; TC kimlik numarası, TC kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023'e SMS olarak atılır.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 17:02

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER