“1 Mayıs Türk Bayrağı altında toplanma günüdür”

İşçi Partisi (İP) İnegöl İlçe Sekreteri Yavuz Turhan yaptığı açıklamada, 1 Mayıs'ın görevinin, Türk Bayrağı altında emek ve vatan mücadelesi olduğunu ileri sürdü.

“1 Mayıs Türk Bayrağı altında toplanma günüdür”

İşçi Partisi olarak, 1 Mayıs’ı, işçi sınıfıyla birlikte, Türk Bayrağı altında, İstiklal Marşıyla kutlayacaklarını vurgulayan Yavuz Turhan,  “İşçi sınıfının, Türk Bayrağının ve İstiklal Marşının yer alacağı başta İstanbul’da Kadıköy, Ankara’da Tandoğan, İzmir’de Gündoğdu meydanlarında olmak üzere, bütün meydanlarda olacağız. Mafya Tarikat Sistemi derin sarsıntıların eşiğindedir. Ekonomik deprem geliyor. 1 Mayıs, bu krizden büyük çözümle çıkmak için birleşme günüdür. 1 Mayıs, Vatanımıza ve Cumhuriyetimize kasteden bölücülere ve gericilere karşı, Türk Bayrağı altında toplanma günüdür. 1 Mayıs, ABD emperyalizmi ve işbirlikçilerinin saldırısına karşı, Suriye Devleti ve halkıyla da dayanışma günüdür” dedi.

BİZİ BÖLMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Sistemin, emekçileri inançlarına, etnik kökenlerine, siyasi görüşlerine, işkolu ya da hukuki statülerine göre bölmeye çalıştığını belirten Yavuz Turhan,  “Bizi bölmelerine izin vermeyeceğiz. Türk Bayrağı altında, ekmekte, işimizde, özgürlükte ve vatanda birleşeceğiz. İktidarın özelleştirme ve taşeronlaştırma saldırılarına karşı birleşeceğiz. Emekçiler Mustafa Kemal’in askerleri olup, ayağa kalktı. İşçi Partisi olarak, bütün halkımızı ve emek güçlerini, 1 Mayıs’ta vatanımız ve emeğimiz için mücadeleye çağırıyoruz. Başta Ankara Tandoğan, İstanbul Kadıköy ve İzmir Gündoğdu olmak üzere, Bursa'da da saat 12.00 da Şehreküstü meydanında, bütün 1 Mayıs alanlarında yürek yüreğe, omuz omuza yürüyelim” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER