101 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

101 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

İnegöl’ün vizyon projelerinden olan yeni belediye binası ve meydan projesinde çalışmalar devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, projenin gecikmediğini belirterek, yeni belediye binasının 2022 yılsonunda tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. Bugüne kadar 35 milyon lira harcanan proje için 66 milyon TL’lik yeni bir ihale yapan belediye, bölgeyi büyük kent meydanına çevirecek.

İnegöl Belediyesi tarafından 2018 yılı Şubat ayında temeli atılan, ancak daha sonra yaşanan gelişmeler neticesinde bir süre yapım çalışmaları duran yeni belediye hizmet binasında kaba inşaatın ve geri kalan kısmın tamamlanması için yapılan ihale sonrası çalışmalar hızla devam ediyor. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve parti yöneticilerinin de içinde bulunduğu heyetle birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Yeni belediye binasının ihale süreci sonrası çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, burada bir açıklamada bulundu. Başkan Alper Taban açıklamasında, “Yeni belediye hizmet binamızın çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Binalarımızın kabasının devam ettirilmesi ile ilgili ihale yapmıştık.    O süreçte de binaları çatı seviyesine kadar getirerek tamamlamış olduk. Hemen onun akabinde de işin artık bundan sonrasındaki kalan kısmını tamamlamak ile ilgili son ihalemizi gerçekleştirmiştik. Orada da yüklenici firmamız olan Akçadağ firması işi alarak bundan sonraki süreci tamamlamış olacak. Dışardan bakıldığında içeride bir faaliyet yok gibi gözükse de burada bir yüklenici işi almış durumda” dedi.

2022 YILSONUNDA TAMAMLANMIŞ OLACAK

İhale süreçleri ile ilgili bilgilendirme yapan Başkan Alper Taban, binanın 2022 yılsonuna kadar tamamlanacağını iletti. Başkan Alper Taban, “Beraberinde itiraz sürelerini beklemeniz gerekiyor. Kanuni süreleri işleterek iş yapmak zorundayız. Öngörümüze göre burada bekleyen ve geciken iş söz konusu değil. Tabi zaman zaman basın kuruluşlarının paylaştığı eleştirel paylaşımlara saygı duyuyorum. Ancak tüm siyasi partilerin ve ilçe halkımızın da bilgilenmesi adına bunları paylaşmak istiyorum. Bu işin 1 yıllık süresi var. Önümüzdeki yıl sonuna kadar planlamıştık. Biz burayı Allah nasip ederse kış aylarındaki çalışma şartları çok zorlu olmazsa inşaat devam edebildiği ölçekte devam edip 10’uncu aya kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Termin yılsonuna kadar yapılmış durumda. İşin önümüzdeki 2022 yıl sonuna kadar süresi var. Dolayısıyla burada işletme süreçlerine başladı” dedi.

HİZMET BİNASI VE MEYDAN PROJESİ 2 AYRI PROJE OLACAK

Devam eden çalışmalarda 2 ayrı projelendirme olacağını ileten Başkan Alper Taban, “Burada 2 ayrı iş var. Bir tanesi yeni belediye hizmet binası. Bir diğeri de kent meydanı olarak isimlendiriliyor. Bu da projenin içerisinde ayrıca bir iş. Hem bina içerisindeki alanlar hem de heykel diye isimlendirdiğimiz alanın aynı meydan hüviyetine kazandırılması söz konusu. Dolayısıyla bu iki süreç beraber yürümüş olacak” dedi.

ESKİ KAYMAKAMLIK BİNASI BÖLGESİ İLE TÜM ALANLAR BÜTÜNLEŞMİŞ OLACAK

Yıkılan kaymakamlık binası ve beraberindeki alanlarla birlikte bütünleşerek şehrin merkezinde yeni nefes alanı oluşacağını söylene Başkan Alper Taban, “Bir de yıkılan hükümet binası ile karşısındaki Sedir Kafe, Kaymakamlık lojmanı alanını birleştirdiğimizde tüm alanlar meydan hüviyetine kavuşmuş olacak. Bu çalışmaları adım adım planlayacağız. Bahsetmiş olduğum alanlarla ilgili hazırlık aşamasındayız. Plan ve projelerini hazırlayacağız. Heykel bölgesi ile de tüm alanlar bütünlük arz edecek. Birbirinden kopuk iki parça gibi değil de yukarıdan bir resim ile baktığımız da bütün gözüküyor olacak” dedi.

BU ALANLAR VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HİZMET EDECEK

Başkan Alper Taban konuşmasının sonunda, “Şehrimiz için önemli hizmetler. Bu binalar uzun yıllarca vatandaşlarımıza hizmet edecek. Vatandaşlarımızın gelip bulaşacağı, kafeterya, sergi alanlarını kullanabileceği bir cazibe merkezine dönüşecek. İnegöl’ümüze yakışacak bir hizmeti Allah nasip ederse devreye almış olacağız. Emeği geçen başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere tüm herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER