2 BİN 550 TRAKTÖR FENNİ MUAYENEDEN GEÇTİ

İnegöl Ziraat Odası Başkanlığının talebiyle, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin´in yoğun çalışmaları sonucunda,

2 BİN 550 TRAKTÖR FENNİ MUAYENEDEN GEÇTİ

TÜV Türk Muayene İstasyonu tarafından İnegöl´e bağlı mahallelerde (köylerde) bulunan traktörlere yönelik başlatılan, Gezici Fenni Muayene çalışmaları sona erdi. Bu kapsamda 2 bin 550 traktörün muayenesi yapıldı.

Ortaköy Mahallesinde başlayan muayene hizmeti Edebey, Kozluca´da devam edip,  Kurşunlu´da sona erdi. İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, dün Kurşunlu mahallesine giderek son günki muayene işlemlerini inceledi.

Uygulama hakkında açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “2014 yılının son ayına kadar 2 bin 200 traktörümüzün fenni muayenesini yaptırmıştık. O dönemde program yetmediğinden dolayı yaklaşık 400 traktörümüzün muayenesi olmamıştı. O sebepten aynı anda müracaatımızı Milletvekilimiz Hüseyin Şahin aracılığıyla Ulaştırma Bakanlığına yaptık. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığına müracaat eden tek oda İnegöl Ziraat odasıydı. Devamında da TÜV Türk´e yeniden müracaatımızı yaptık” dedi.

2 BİN 550 TRAKTÖRÜN MUAYENESİ YAPILDI

Müracaatın ardından geri kalan traktörlerin fenni muayene işlemlerinin başladığını bildiren Çelik, “Ortaköy Mahallesinden muayene çalışmalarına başladık. Dört merkezde yapılması için sözleşme imzaladık. Bu gün muayene çalışmalarımız Kurşunlu mahallesinde sona eriyor. Son işlemle beraber toplam da 5 gün içerisinde 350 traktörün daha muayenesi yapıldı. 2014 yılı ve 2015 yılı olmak üzere toplamda 2 bin 550 traktörün muayenesi yapıldı” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER