2 BİN METREDE BAKIM YAPTILAR

İnegöl Telsiz Radyo Amatörleri Derneği (İNTRAD) üyesi amatör telsizciler, 2 bin 231 metre rakımda bulunan Arpakarı tepesindeki haberleşme rölesinin bakımını yaptılar.

2 BİN METREDE BAKIM YAPTILAR

Geçtiğimiz Pazar günü İNTRAD Başkanı Haluk Sancar, Yılmaz Şengül, Yakup Uzer, Erkan Tuna, Mert Kaan Battal ve Muhammet Ali Cansoy’dan oluşan ekip, sabah erken saatlerde 2 bin 231 metre rakımda bulunan Arpakarı tepesindeki roleye giderek bakımını yaptılar. Güneş panelleri sayesinde kesintisiz ve elektriğe bağımlı olmadan çalışabilen sistemin genel bakımı yapıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İNTRAD Başkanı Haluk Sancar, “Türkiye'deki 10 telsiz bölgesinin 5 bölgesini kapsama alanı içerisine alan rölemiz, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Afyon ve Uşak illerinin bir kısmı ile Ankara'ya kadar geniş bir alana hitap etmektedir. Marmara bölgesinin ise, neredeyse tamamını kapsamaktadır. Amatör telsizcilik faaliyetlerinin yanı sıra, olası bir afet durumunda, elektrik ve herhangi bir şebekeye ihtiyaç duymayan, güneş paneli ile çalışan telsiz rölemiz, GSM, telefon, internet gibi haberleşme araçlarının gayri faal olduğu durumlarda bile haberleşmeyi çok geniş bir kapsama alanı ile gerçekleştirebilmektedir. Olası afet durumlarında rölemizin sürekli faal olabilmesi için sürekli bakımlarını zorlu şartlara rağmen yapmaktayız. Şu anda aktarıcımız tam kapasite ile çalışmaktadır. Bu zorlu çalışmada emeği geçen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim“ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER