“Asfaltın tekrar kazılmasını istemiyoruz”

Başkan Yardımcısı Ye

“Asfaltın tekrar kazılmasını istemiyoruz”
Başkan Yardımcısı Ye

Başkan Yardımcısı Yel, Ankara Caddesindeki Asfalt Çalışmalarını UEDAŞ’ın Aksattığını İleri Sürdü-


Yaz dönemi asfalt çalışmalarına Ankara caddesi ile devam eden ve sökülen asfaltın yerine yeni asfalt dökmek isteyen İnegöl Belediyesine UEDAŞ geçit vermiyor. Ankara caddesindeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yel, sökülen asfaltın yerine yeni asfalt dökebilmek için UEDAŞ'ın bu bölgede enerji nakil hatlarını yeraltına almasını beklediklerini söyledi.

Dün saat 16.00'da Ankara caddesi üzerinde basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yel, havaların ısınmasıyla birlikte cadde ve sokaklardaki 2011 Asfalt Sezonunu, Mesudiye mahallesinde başlattıklarını belirterek, "İnegöl Belediyesi olarak bir işi yaparken iyi hesaplıyor ve öyle gerçekleştiriyoruz. Bir yerde bir işi yaparken, iki farklı işin çıkmasını ya da bir yerin iki kere kazılmasını istemiyoruz. Yaptığımız alt ve üst yapı çalışmalarında, hep bu prensiple projeler ürettik ve bu doğrultuda da çalışıyoruz. Bir projeyi hayata geçirirken, o projenin tarafları ile görüşerek yapılması gereken işlerin hepsini bir bütün olarak ele alıyoruz.  Olayları ‘Bu iş bizim işimiz değil’ mantığıyla hiç değerlendirmedik. Daha önce yaptığımız alt yapı ve asfaltlama çalışmalarında da İNGAZ, UEDAŞ, PTT ve Telekom gibi kurumlarla resmi yazışmalarımızı ve görüşmelerimizi tamamlayıp, yapılacak çalışmaları bu şekilde sonuçlandırdık. Böylece bir yeri iki kere kazmadığımız gibi vatandaşın parasını yani Belediye kasasını da gereksiz yere çarçur etmedik. Bununla alakalı hassasiyetimizi, önceki yıl Suyolu caddesinde gerçekleştirdiğimiz ve yaklaşık 25 sene komple asfaltlama yüzü görmemiş bu caddemizdeki yeni asfaltı kazan bir resmi kurumumuza, belediye olarak kestiğimiz ceza ile gösterdik. 2011 asfalt programı kapsamında Sinanbey, Cuma, Yenice mahalleleri ile ana arterlerimizden Ankara caddesi, Murat caddesi ve Mimar Sinan Bulvarı’nın büyük bir kısmını komple asfaltlayacağız. 2011 yılında 70 bin ton sıcak asfaltın atılacağı cadde ve sokaklarımızda çalışma sürerken, Ankara caddesindeki çalışmayı maalesef geçici olarak durdurmak zorunda kaldık" dedi.

Asfalta UEDAŞ engeli

Yaklaşık 20 günden beri bu bozuk yolun çalışma yapılmayı beklediğini ifade eden Turgay Yel, "Belediye olarak buradaki Doğalgaz, Telekom, Kanalizasyon ve su gibi altyapı çalışmalarımızı tamamlayarak Ankara Caddesinin asfalt kaplama sökümünü yaklaşık 20 gün önce gerçekleştirdik. Yaklaşık 20 günden beri bu bozuk yol çalışma yapılmayı bekliyor. Hem belediyecilik, hem araç trafiği hem de İnegöl’e gelen-gidenler açısından burası olumsuz bir durum arz ediyor. Burasının komple asfaltı için maalesef UEDAŞ’ın çalışma yapmasını ve enerji (elektrik) nakil hatlarını yeraltına almasını bekliyoruz. UEDAŞ yetkililerine bilgi vermemize ve 22 Aralık 2010 tarihinde resmi yazıyla uyarmamıza rağmen Ankara Caddesinde bir çalışma yapılmamıştır. İnegöl insanına daha fazla rahatsızlık vermemek için ivedilikle yapılmasını beklediğimiz Ankara Caddesindeki asfaltlamanın planlamamız dahilinde gitmesi ve aksamaması için UEDAŞ yetkililerine 16 Mayıs 2011 tarihinde bir kez daha resmi yazı yazarak, ilçemiz açısından önemli olan isteğimizi UEDAŞ yetkililerine ilettik. Bu isteğimizi defalarca birebir görüşme ve telefonla da tekrarladık. Ancak UEDAŞ İnegöl yetkililerinin çaresiz kaldığı bu olayda, UEDAŞ merkezi tarafından yürütülmesi gereken çalışma ile alakalı maalesef sonuç alamadık. Biz yaptığımız işi bir kere yapıyor temiz yapıyoruz. İki kere iş çıksın istemiyoruz. Ankara Caddesindeki asfaltlamanın daha fazla gecikmemesi ve ilçe halkımıza daha fazla rahatsızlık vermemek için, daha önce uyum içerisinde çalıştığımız ve bundan sonra da öyle çalışmak istediğimiz UEDAŞ yetkililerine 6 Haziran 2011 tarihine kadar süre verdik. Bu süre zarfında UEDAŞ tarafından enerji nakil hatlarının yeraltına alınamaması durumunda üzülerek belirtmek istiyorum ki, belediye olarak biz buranın asfaltını dökeceğiz. İlçe halkımızın huzur ve refahı için çalıştığımız, İnegöl’ü daha iyiye ve daha güzele kavuşturmak için çaba sarf ettiğimiz bu yatırım programımızın aksamaması için bunu gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2011, 03:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER