“Türkiye’yi 2023 yılında ilk 10’a çıkaracağız”

AK Parti Yönetiminde

“Türkiye’yi 2023 yılında ilk 10’a çıkaracağız”
AK Parti Yönetiminde

AK Parti Yönetiminden Bu Kez Hacıkara, Yukarıballık ve Aşağıballıklılara Teşekkür Ziyareti
“Türkiye’yi 2023 yılında ilk 10’a çıkaracağız”
12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirilen referandumun ardından teşekkür ziyaretlerine devam eden AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli önceki akşam  İlçe  Yönetim Kurulu üyeleri Adem Demirel, Ayhan Güleç ve Hakkı Baydar, Belediye Başkan Yardımcısı  Turgay Yel ve İl Genel Meclis üyesi Mehmet Altınay ile birlikte İnegöl’e bağlı Hacıkara, Yukarıballık ve Aşağıballık köylerini ziyaret etti.
12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleştirilen Anayasa değişikliği ile ilgili Referandumda yüzde 85 oranında ‘Evet’ oyu  veren Yukarıballık,  Aşağıballık ve Hacıkaralılarla köy kahvelerinde buluşan AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli  ve beraberindeki ekip, köylülere teşekkür ettiler.
Her üç köyün kahvesinde de ayrı ayrı konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli, yaklaşık bir ay önce yapılan referandumda %58 oranında ‘Evet’ çıkmasından sonraki son bir ay içerisinde bunun meyvelerinin alınmaya başlandığını söyledi.
HSYK (Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunun) siyasallaşan bir yapısının bulunduğuna işaret eden Bülent Temelli,  “Kurul, geçtiğimiz Cumartesi günü seçimlerini gerçekleştirdi ve ilk defa Cumhuriyet tarihinde demokratik bir şekilde sandığa giderek Türkiye’nin bütün illerindeki Hakimler, Savcılar kendi yöneticilerini seçtiler. Nasıl mobilyacılar odası başkanını mobilyacılar, kasaplar odası başkanını kasaplar ve bunun gibi benzerlerini çoğaltabileceğimiz kurumların kuruluşların başkanları kendi meslektaşlarından seçilirken neden Türkiye’de yaklaşık 10 bini aşkın Hakim ve Savcı kendi yüksek kurul üyelerini seçmiyor da bir yerlerden emri vaki geliyordu diyorduk, 12 Eylül Anayasasının ürünü olan sistemdi bu ve bizim itirazımız bunaydı. Türk insanı ve demokrasisine yakışan bir şekilde bu yolda adım adım ilerleyeceğiz” dedi.
Türkiye’yi Cumhuriyetin kuruluşunun  100’ncü yılına hazırlamanın hedefleri doğrultusundaki çalışmaların  sürdüğünü belirten Temelli,  “Özde Cumhuriyetçi, özde bir milliyetçi olarak Türkiye, ekonomisi, demokrasisi, özgürlükleri ile Dünyadaki  gelişmiş ilk 10 ülke arasına girmelidir. Hedefimiz 2023 yılına iyi hazırlanmaktır. 13 sene sonra bütün bu özellikleri ile Türkiye,  dünya ülkeleri arasında ilk 10’da yer alacaktır. Bize göre bunlar hayal değil, 8 senede yaptıklarımıza baktığımızda görüyoruz. 22’nci sıradan 16’ıncı sıraya çıkmışsak, bundan sonrada inşallah ilk 10 ülke arasına gireriz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2010, 03:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER