“Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir”

Yaşlılar Haftası ned

“Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir”
Yaşlılar Haftası ned

Yaşlılar Haftası nedeniyle dün, AK Parti Turgutalp Mahallesi Teşkilatı Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti.
Dün saat 14.30'da gerçekleşen ziyarete AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Ersan, AK Parti Turgutalp Mahallesi Koordinatörü Fatma Dursun, Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın eşi Sevinç Aktaş ile teşkilat üyeleri katıldı.

Huzurevi sakinleriyle tek tek görüşerek, onlarla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen AK Parti Turgutalp Mahallesi Koordinatörü Fatma Dursun, ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arasının Yaşlılar Haftası olarak kutlandığını belirterek, "Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir, bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet imkânlar ölçüsünde devletimiz tarafından verilmektedir. Devleti halka hizmet etme aracı olarak gören hükümetimiz, bir sınıf ve kesimin değil, bütün vatandaşlarımızın refah ve mutluluğunu sağlayacak sosyal politikalar yürütmeyi, bu bağlamda yoksullar, bakıma muhtaç yaşlılar, çocuklar ve işsizler için özel programlar oluşturmayı, zor durumdaki vatandaşlarımıza, terk edilmiş ve kimsesizlik duygusu yaşatmamayı hedeflemektedir” dedi.
Devletin çalışmalarının, yaşlıların sorunlarının çözümü ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda tek başına yeterli olmadığına işaret eden Fatma Dursun, “Toplumda bu bilincin yerleşmesi, bugüne kadar olduğu gibi gönüllü kuruluşlarımızın ve vatandaşlarımızın katkıları ile yaşlılarımıza daha iyi yaşama koşullarını sağlayabiliriz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak, insanlık ve yurttaşlık görevimizdir. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Unutmayın ki, bir gün herkes yaşlanacaktır. Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımızla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2012, 02:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER