“Yeni Meclis, BBP’siz Anayasa yapamaz”

Büyük Birlik Parti (

“Yeni Meclis, BBP’siz Anayasa yapamaz”
Büyük Birlik Parti (


Büyük Birlik Parti (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi ve Bursa 1.sıra Milletvekili adayı Ekrem Alfatlı yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesinden önce fukaralık altında ezilen Orta Anadolu ve İç Anadolu'nun kalkınmasının daha önemli olduğunu belirtti.

Dün saat 12.00'de BBP İnegöl İlçe parti binasında düzenlenen basın toplantısına BBP Bursa Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı, BBP Bursa İl Başkanı Selahattin Çelt, İnegöl İlçe Başkanı Ahmet Oluçay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer katıldı.

Basın toplantısında, 12 Haziran'da Cumhuriyet tarihinin belki de en önemli seçimlerden birinin yapılacağını belirten BBP İnegöl İlçe Başkanı Ahmet Oluçay, "Türkiye, bu seçim atmosferine kenetlenmiş durumda. Önümüzdeki seçimler sadece Türkiye’nin 4 yıl için milletvekillerinin seçileceği bir seçim değil, Türkiye’nin geleceğinin ortaya konulacağı ve yön verecek meclisin ortaya çıkacağı bir seçim. Çünkü, bugün bütün siyasi partiler tarafından sivil anayasa adı altında ortaya konulan ve seçimlerden sonra ortaya konacak anayasa gündeme geldiğinde, mutlaka Büyük Birlik Partisi kadrolarının Meclis’te olması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle son zamanlarda kutuplaşan ve ayrışan siyasi anlayışı birleştiren ve milletin değerlerini ön plana çıkartan Büyük Birlik Partisi, inşallah mecliste olacaktır. 12 Haziran seçimlerinin İnegöl açısından büyük önem arz ettiğini de düşünüyoruz. Çünkü, bu seçim atmosferine girmeden önce iktidar ve muhalefet tarafından ortaya konulan İnegöl’ün Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine dahil edilmesi ile alakalı görüşlerini hep beraber dinledik. Bu seçimlerden sonra İnegöl’ün Büyükşehir Belediyesine bağlanması ile alakalı bir tehlikede söz konusu. Bu açıdan inşallah önümüzdeki seçimlerde İnegöl ve Türkiye seçmeninin sadece seçeceği adayları değil, Türkiye’nin geleceğine yön verecek adayları seçeceği bilincinde olması gerekir" dedi.

Türkiye’de bilindiği gibi bir iktidarın bir de muhalefetin var olduğunu ifade eden BBP Bursa İl Başkanı Selahattin Çelt ise, "Muhalefet, zaten iktidarın devamlı olarak iktidar da kalmasını sağlayacak muhalefet anlayışına sahip. Çünkü, belirli alternatif projeleri olmayan bir muhalefet ile bununla birlikte Türkiye’de bir iktidar var. Bu iktidar maalesef Türkiye’nin asıl meseleleri üzerinde hiç bir şey yapmamıştır. Türkiye’de sadece yol ve mezar taşları dışında çok fazla görünürde bir şey yoktur. Türkiye’de asıl olan ekonomik terör, bölücü terör ve ahlak terörüdür. Ama maalesef bunlar Türkiye’de zirve yapmıştır.  Bunu ancak ve ancak bizim şuanda milletvekillerimizin ve partimizin iktidarda olması ile birlikte hem Türkiye’de hem de İslami coğrafyada gelişme başarısını sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.

GÜL VE HİLALİN ZAMANI GELMİŞTİR

BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi ve Bursa 1.sıra Milletvekili adayı Ekrem Alfatlı ise, Büyük Birlik Partisi olarak 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan seçimlerinin ardından oluşacak olan mecliste görev almak istediklerini belirterek, "Bu meclis BBP’siz anayasa yapamaz. Biz 35-40 ili dolaşarak referandumda, eksikler var dedik ama  evet oyu verdik. 12 Eylül’de referandum yapıldı. Aradan 9 ay geçmesine rağmen yeni anayasa adına hiçbir çalışma yapılmadı. Bizler hemen yeni anayasa çalışmaları başlamalı dedik. Yaptılar mı? Yapmadılar. Çünkü samimi değiller. Bunlara 12 Haziran’da dur deme zamanı gelmiştir. Halkımızdan 12 Haziran’da rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşlarını meclise taşımalarını istiyoruz. Gül ve hilalin zamanı gelmiştir" dedi. 

İNEGÖL İL OLMAYI HAK EDİYOR

İnegöl’ün Bursa Büyükşehir’e bağlanmasından ziyade il olması gerektiğini ifade eden Ekrem Alfatlı, "Ekonomisi, nüfusu, sosyal yapısı itibariyle İnegöl il olmayı hak ediyor. Büyük Birlik Partisi olarak meclise girdiğimiz takdirde, üzerimize düşen görevi yapacağımızı ifade edebilirim. Birileri, İnegöllülere sormadan İnegöl’ü Büyükşehir'e bağlamaya kalkıyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir" dedi.

İDAM CEZASI İÇİN REFERANDUM YAPILMALI

Seçim meydanlarında çok çirkin bir üslubun hakim olduğunu belirten Alfatlı, "Türkiye’de tahterevalli siyaseti yapılıyor. Seçim mitinglerini izliyorsunuz. Meydanlara çirkin bir üslup hakim. İktidar ve muhalefet bunu bilerek yapıyor. Bu bir seçim taktiğidir. Kavga hepsinin işine gelmektedir. Vatandaşları, 3 kötüden birini seçmek zorunda bırakıyorlar. Ama biz diyoruz ki, çare var. BBP’nin projeleri var. Çözüm önerilerimiz var. BBP şimdiye kadar millete rağmen hiçbir şey yapmamıştır. Bu eller tertemiz. Bu ellere el uzatın diyoruz. Bakın Bursa’da 1 şehit daha verdik. Hani terör bitmişti. GÖR projemiz ile ‘Güvenlik, Özgürlük ve Refah’ diyoruz. Ekonomik, ahlaki ve bölücü terör var bu ülkede. Bunun için idam cezasının yeniden uygulanması konusu bu millete sorulmalıdır. Bize AB yasası diyorlar. Biz AB’ye muhtaç değiliz. Türk İslam davamız var. 3-5 yaşındaki çocuklara el uzatanları, vatana ihanet  edenleri besliyoruz. İdam ile ilgili referandum yapılmalı. Her şeyi referanduma götürüyoruz da idamı neden götürmüyoruz. Bizim 'Kalkınan Anadolu Projemiz (KAP)' var. Bu proje ile sosyolojik, kültürel ve ekonomik kazancın yanı sıra, turizmin canlanmasına da katkı sağlayacak. Anadolu insanının yüzünü güldürecek, ülkeye bolluk ve bereket getirecek, akıllı ve hayırlı projedir. Bu proje, Türkiye'nin en temel ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlandı. Proje ile doğal kaynakların en verimli şekilde kullanılması amaçlanıyor. KAP Projesi, Türkiye'nin geleceği açısından öncelikler arasına alınmalı. Kanal İstanbul projesinden önce KAP Projesi ele alınmalıdır. Önce fukaralık altında ezilen Orta Anadolu ve İç Anadolu'nun kalkınması daha önemlidir" diye konuştu.

MHP, ÖNCE KENDİ İÇİNE BAKSIN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin son günlerde çıkan kasetlerle ilgili Gülen cemaatini suçlamasını anlayamadığını belirten Alfatlı, "Fetullah Gülen Hoca Efendi, dünyanın dört bir yanında açtığı Türk okullarıyla, gerek Büyük Birlik Partisinin, gerekse Milliyetçi Hareket Partisinin projesini hayata geçirmiştir. 100’den fazla ülkeye İstiklal Marşımızı, Bayrağımızı, Türkçemizi götürmüştür. Şimdi kendisine bu tarz bir iftira atılmasını, BBP olarak kabul edilir bulmuyoruz. Kaset siyasetini onaylamıyoruz ama Bahçeli bunu kendi içinde aramak yerine başka yerlerde aramayı tercih etmiştir. Devlet Bahçeli’ye söyleyeceğimiz önce kendi içine bakmasıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2011, 03:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER