AÇIK HAVA DA YAZ KURAN KURSU

İnegöl de okulların tatil olmasıyla birlikte birçok cami, dernek ve vakıf Yaz Kuran kurslarına hız verdi. İnegöl Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi ise, farklı bir çalışmaya imza atarak öğrencilere açık havada ders imkanı sundu.

AÇIK HAVA DA YAZ KURAN KURSU

İnegöl Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi yaz Kuranı Kerim, siyer, hadis, fıkıh ve ahlak dersleri kursları başladı. Hafta içi her gün açık olan kursta, ayrıca öğrencilere öğle yemeği de ücretsiz olarak veriliyor. Hafta sonları da çeşitli gezi programları ve sosyal aktiviteler yapılan kursta, öğrenciler hem tatil hem de manevi eğitim alıyorlar.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Başkanı Tarık Bostancı, “Her sene olduğu gibi bu sene de yaz okulu yoğun katılım ile başladı. Yaklaşık 50 öğrenci kursumuza yazılarak, Elif-Ba, Kuran'ı Kerim, Hadis, fıkıh, siyer, ahlak derslerimizin yanında piknik, geziler gibi etkinliklerin olacağı yaz kurslarımız ailelerimizin desteği ile devam ediyor. Bizlere bu imkanları sunan yüce Rabbimize şükürler olsun. İnegöl halkımızın desteği ile kurslarımız okulların açılacağı son haftaya kadar sürecek. Rabbim hocalarımıza ve öğrencilerimize kolaylık versin” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER