Adaylığını açıkladı

Adaylığını açıkladı

İnegöl'de avukatlık yapan ve BAL-GÖÇ yönetim kurulu üyesi olan Hüseyin Ertan Başdere, 2 Nisan tarihinde yapılacak BAL-GÖÇ kongresinde başkan adayı olacağını açıkladı.

Adaylığını açıklayan Başdere şu açıklamayı yaptı;

"Değerli üyelerimiz, saygıdeğer basın mensupları;
1987 yılından bu yana faaliyet gösteren derneğimiz, kamuoyunun malumu üzerine “Kamu Yararına Dernek” statüsündedir. Başka bir deyişle topluma karşı sorumlulukları olan bu sorumluluğun bilinci içerisinde hizmet vermeye gayret gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğimizin amacı tüzüğümüzün 2. Maddesinde de belirtildiği üzere “Balkanlardan göç eden ve Balkanlarda yaşamını sürdüren soydaşlarımızın kültürlerini yaşatmak, aralarındaki sosyo-ekonomik dayanışma ve gelişmeyi sağlamak, Balkan ülkeleri ile iyi ilişkilerin geliştirilmesi, dostluk ve kardeşliğin güçlenmesi, bölge barışının sağlanması için çalışmak, soydaşlarımızın yasalar ve uluslararası anlaşmalar ile elde etmiş olduğu hakları korumak ve bu hakları geliştirmek için çalışmaktır.” Bu doğrultuda kurulduğu ilk günden bu yana Bulgaristan’da dönemin Bulgaristan Başbakanı Todor Jivkov tarafından uygulanan asimilasyon politikalarına karşı çıkarak, diline, dinine, örfüne ve geleneklerine sahip çıkabilmek adına anavatana göç etmek zorunda bırakılmış soydaşlarımızın hakkını ve hukuku korumak derneğimizin asli görevidir. Bundan önceki dönemlerde görev alan başkanlarımız Alaattin Kırcalı, Özlem Çelik ile mevcut başkanımız Mustafa Kahraman ve yöneticilerimiz bu doğrultuda büyük bir özveri göstererek bu doğrultuda çalışmışlardır.
Dernek Başkanımız Mustafa Kahraman’ın geçtiğimiz günlerde deklare ettiği gibi 2 Nisan 2021 Cuma günü Genel Kurul Toplantımız icra olunacaktır. Biz bu görevleri bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bize bu bayrağı devredenlerden daha da ileriye taşıyıp, derneğin amacı doğrultusunda çalışmaya ve gelişmeye devam ederek bizden sonra gelecek olanlara da bu bayrağı gururla devrederek onların daha iyi yerlere taşıması adına çalışmalar yapmak istiyoruz.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER