ADİL KANSU ADIYLA İŞADAMINI DOLANDIRDILAR

Yardımlaşmanın, yardımın en yoğun olduğu Ramazan ayını fırsat bilen dolandırıcılar, “Yardıma muhtaç çocuklara giyim yardımı” adı altında

ADİL KANSU ADIYLA İŞADAMINI DOLANDIRDILAR

Belediye Başkan Yardımcılarının adlarını kullanarak işadamlarından yardım toplamaya başladı. İşadamlarını uyaran Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “Başkan Yardımcılarımızın, Belediye Başkanımızın ismi zikredilirse ve para talebinde bulunursa bizimle irtibat kursunlar. Biz asla böyle bir talepte bulunmadık, bulunmayız da. Bu konuda dikkat edilmesini rica ediyorum” dedi.

BİR İŞADAMI DOLANDIRILDI

Kendi isminin kullanılarak bir işadamının dolandırıldığını belirten Başkan Yardımcısı Adil Kansu, “Dün ilçemizde üzücü bir gelişme oldu. İnegöl´de hatırı sayılır bir işadamımız, benim tarafımdan arandığı ifade edilerek, para talebinde bulunulmuş. İş adamı da Ramazan nedeniyle hayır hasenat düşüncesiyle fitre, zekat düşüncesiyle bu telefona itibar ederek bir havale yapmış. Benim buradan duyuracağım bütün iş adamlarımız benim ya da diğer başkan yardımcılarımızın, Belediye Başkanımızın ismi zikredilirse ve para talebinde bulunursa bizimle irtibat kursunlar. Biz asla böyle bir talepte bulunmadık, bulunmayız da. Bu konuda dikkat edilmesini rica ediyorum” diye konuştu.

İşadamının yaklaşık 4 bin TL dolandırıldığını bildiren Kansu, “15-16 tane çocuğun giyimi için Adil Kansu böyle bir talepte bulunuyor. Yanlış bir şey talep edilmez denilerek itibar ediliyor. Maalesef benimle irtibat kurulmuyor. 4 bin TL´yi aşkın bir rakam havale ediliyor. Olay Savcılığa intikal etti. İnşallah suçlular yakalanacak” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER