AGD YAZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İnegöl Şubesi tarafından 5 ayrı merkezde, 450 öğrencinin katılımıyla düzenlenen Yaz Etkinlikleri start aldı.

AGD YAZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Dün, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesinde başlayan yaz etkinlikleriyle ilgili basın açıklaması yapan AGD İnegöl Şubesi Yaz Etkinlikleri Sorumlusu Muhittin Akdemir, AGD İnegöl Şubesi tarafından düzenlenen yaz etkinliklerine 300´ü erkek, 150´si kız olmak üzere toplam 450 öğrencinin başvuru yaptığını belirterek, “Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından Türkiye´nin dört bir noktasında, gençlerin milli ve manevi değerlerine katkı sağlamak amacı ile gerçekleştirilen, öğrencilere yönelik Yaz Etkinlikleri programları çerçevesinde Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi tarafından 5 merkezde başlatılan Yaz Eğitimlerine 300´ü erkek, 150´si kız öğrenci olmak üzere toplam 450 öğrenci başvurdu. Kayıt yaptıran her öğrencimize tişört, 11 adet etkinlik kitabı, sırt çantası, kalem ve namaz takkesinden oluşan set hediye ettik. ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır´ düsturuyla hareket eden Anadolu Gençlik Derneğimizin projesi insan, muhatap kitlesi gençlik, sevdası Türkiye´dir. Bütün insanlığın yararına hayrı ikame etmek, iyi, doğru, faydalı ve adil olanı hâkim kılmak için, gençliğe sahip olanın geleceğe sahip olacağını idrak ederek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Yaz etkinliklerinin toplam 9 hafta süreceğini ifade eden Akdemir, “Yaz etkinliklerimizde Kur´an-ı Kerim, ilmihal, ahlak ve siyer seminerlerinin yanı sıra programımızın içerisine geziler, piknik, iftar programları, futbol turnuvası, havuz, ata binme ye yarışmalar gibi sosyal ve sportif etkinlikler de yerleştirerek öğrencilerimizin daha da severek bu etkinliklere devam etmelerini sağlıyoruz. Ramazan ayını karşıladığımız bu mübarek günlerde çocuklarla hayırlı çalışmalar yapmanın mutluluğu içindeyiz. İşte böylesine önemli bir zamanda Hz. Peygamber Efendimizin ‘Sizin en hayırlınız Kur´an-ı öğrenen ve öğretendir´ hadisi şerifini temel düstur edindik ve yine Hz. Peygamber Efendimizin ‘Senin elinle bir kişinin doğru yolu bulması, güneşin üzerine doğup battığı her şeyden daha hayırlıdır´ Hadisi şerifindeki mana ile de hareket etmeye çalışıyoruz. Bu anlamda Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi olarak düzenlediğimiz yaz etkinliklerimize katılan öğrencilerimize, onları bizlere teslim eden velilerimize ve Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubemizdeki görevli arkadaşlarımıza teşekkür eder, Ramazan ayının tüm İslam Alemine hayırlı olmasını dileriz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2015, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER