AGD’nin “Siyer-i Nebi Yarışması” Yapıldı

Anadolu Gençlik Derneği AGD tarafından, ülke genelinde tüm lise öğrencileri arası düzenlediği ‘Siyer-i Nebi Yarışması’nın, ön eleme sınavlarına, İnegöl’de 440 öğrenci katıldı.

AGD’nin “Siyer-i Nebi Yarışması” Yapıldı

Geçtiğimiz Cumartesi günü İmam Hatip Lisesinde, 29 derslikte yapılan sınav, saat 10.00’da başladı. 32 gözetmenin görev aldığı sınav saat 11.30’da son buldu.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından ülke genelinde tüm lise öğrencileri arası düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmasıyla ilgili bilgi veren AGD İnegöl Şubesi Başkanı Kenan Alemdar, “Anadolu Gençlik Derneği genel merkezimizin hazırlamış olduğu Siyer-i Nebi yarışması, Milli Eğitim Bakanlığıyla ortaklaşa düzenlemiş olan bir yarışmadır. Şuan da Türkiye çapında saat 10.00 itibariyle yarışma başladı. Saat 11.30’a kadar da yarışma devam edecek. Sınav bitiminden sonra, iller bazında derece elde eden öğrencilere yönelik tekrar Türkiye genelinde sınav yapılacak. Ve ondan sonra Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü belirlenecek. Şuanda İnegöl’ümüzde 29 sınıfımızda öğrencilerimiz sınava girdiler. 440 öğrencimiz sınava katıldı. 15’er kişilik sınıflarda 32 gözetmen tarafından sınav icra ediliyor. Özellikle bu konuyla ilgilenen İnegöl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Okul tahsisinde bulundular. İmam Hatip Lisesi idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz. İnegöl’ümüzden başarılı öğrencilerimizin çıkmasını istiyoruz. Ön eleme sınavının ardından final sınavları belli olacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER