AKTAŞ’A SUÇ DUYURUSU

İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş’ın yaptığı ifadeler nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

AKTAŞ’A SUÇ DUYURUSU

Adliye önünde açıklama yapan İYİ Parti İnegöl Belediye Meclis üyesi Adayı, Avukat Cemal Ören, “Alinur Aktaş’ın yaptığı talihsiz açıklama nedeniyle buradayım. Kendisi seçim propagandasında yapmış olduğu açıklama merhum Nazım Hikmet, Uğur Mumcu Bahriye Üçok ve Türkan Saylan hakkında açıklama yaparak kendilerini terörist ilan etmiştir. Anılan şahısları seçim çalışmalarında oy devşirmek maksadıyla siyasete alet etmiş, bu söylemleri halkın büyük bir kesiminde bir infiale sebebiyet vermiştir. Alinur Aktaş’ın bu eylemi suç teşkil etmektedir. Kendisi, halkı kin ve düşmanlığa, tahrik ve aşağılama ile ölünün hatıralarına hakaret suçlarını işlemiştir. Yaptığı açıklamalar nedeniyle suç duyurusunda bulunmak için buradayım. Dilekçemi savcılığa veriyoruz. Açıklamalar nedeniyle büyük bir üzüntü duymaktayım. Bu açıklamalar ne örf ve adetimizle ne ahlak kurallarımızla, ne töremizde yer almadığı gibi hukuk kurallarında da yer almamaktadır, suç teşkil etmektedir” dedi.


KEŞKE NUR’U VİCDANINDA DA TAŞISAYDI
Ören, “Sayın Alinur Aktaş’ın adında nur ismi yer almaktadır. Ancak sadece bu adında taşıdığı nuru keşke vicdanında ve söylemlerinde de taşıyabilmiş olsaydı. Davayı parti anlamında değil kişisel olarak açıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER