ANKARA’DA İNEGÖL ZİRVESİ

-3 Bakanla İnegöl’ü Konuştular-

ANKARA’DA İNEGÖL ZİRVESİ

AK Parti Bursa Milletvekili Av. Vildan Yılmaz Gürel, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Ankara’da Bakanlar ve bürokratlar ile görüştüler. İnegöl heyeti, Milli Eğitim Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlarının üçüyle de aynı gün bir araya geldi.


ZİYA SELÇUK’A İADEYİ ZİYARET
Gün boyu yoğun süren programların ilk durağı Milli Eğitim Bakanlığı oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşen Gürel ve beraberindekiler, İnegöl’e ziyaret gerçekleştiren Selçuk’a iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. İnegöl’ün eğitim konuları, daha önce gündeme gelen Erken Çocukluk Eğitimi Pilot Bölge uygulaması, sürücü kursları e-sınav merkezi, yeni açılan bölümler ve geçtiğimiz günlerde kurulan Sağlık Bilimler Fakültesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunan heyet, Bakan Selçuk’tan ileriye dönük proje ve çalışmalar için de destek talebinde bulundu. 


İNEGÖL’DE Kİ GENÇLER İÇİN PROJELER

İnegöl heyeti, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ile de makamında bir araya geldi. Buradaki görüşmede İnegöl için daha önceki görüşmelerde gündeme gelen gençlik ile alakalı projeler üzerinde istişareler yapılarak, yeni dönemde birlikte çalışma önerisi sunuldu. 


TOPLU KONUT İÇİN SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK
Heyetin üçüncü durağı ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) oldu. TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve Başkan Yardımcısı Mustafa Levent Sungur ile görüşen Gürel’e, Alper Taban ve Mustafa Ersan da eşlik etti. İnegöl’de önümüzdeki dönemlerde yapılması planlanan ve şuan için saha çalışmaları aşamasında olan toplu konut projeleri ile alakalı görüşen heyet, TOKİ tarafından görevlendirilecek bir ekiple saha çalışmasını beraber yapmak için fikir birliğine vardı. 


YERLİ OTOMOBİL
Heyetin Ankara temaslarındaki son durak ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın makamı oldu. Yerli otomobil tanıtım toplantısı için Bakan Varank’a tebriklerini ileten Gürel ve beraberindeki heyet baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER