'ARSLAN BEYİN KERİMESİ' EDEBEY´DE SAHNELENDİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun sahnelediği “Arslan Beyin Kerimesi” adlı oyun, İnegöl Belediyesinin Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında Edebey Mahallesinde sanatseverlerle buluştu.

'ARSLAN BEYİN KERİMESİ' EDEBEY´DE SAHNELENDİ

İnegöl Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen tiyatro etkinlikleri sürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Arslan Beyin Kerimesi” adlı oyun, İnegöl Belediyesi organizasyonu ile dün akşam Edebey Mahallesinde sanatseverlerle buluştu.

HER YERDE SANAT

‘Her yerde sanat´ projesiyle kırsal kesimlerde yaşayan ve şehir merkezindeki sanatsal etkinliklere katılamayan vatandaşları sanat, müzik ve eğlenceyle buluşturacak etkinlikler yapan İnegöl Belediyesi´nin bu amaçla düzenlediği tiyatro etkinliği, saat 21.30´da Edebey´de mahalle meydanında hazırlanan sahnede izlenime sunuldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Tiyatro topluluğunun sergilediği Arslan Bey´in Kerimesi adlı oyunu mahalle sakinleri ilgiyle izledi.

KAHKAHA DOLU GECE

Anonim bir orta oyunu metni olan Tireli´den uyarlanan “Arslan Bey´in Kerimesi” izleyicilere gece boyunca kahkaha dolu anlar yaşatırken, oyuna yetişkinlerin de yoğun ilgi gösterdiği görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER