Ateş Karıncaları Kampta

Ateş Karıncaları Kampta

Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 3 günlük Fıstıklı Eğitim Kampı, onlarca gencin katılımıyla gerçekleştirildi. Armutlunun Fıstıklı Mahallesi'nde 3 gün boyunca süren kampta öğrenciler hem eğitim gördü hem de denizde doyasıya eğlenme fırsatı buldular.
İnegöl Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği Onursal Başkanı Fatih Bayram, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Fıstıklı Eğitim Kampını bu yıl pandemi süreci dolayısıyla kontrollü bir şekilde gerçekleştirdik. Burada öğrenciler hem kendilerine faydalı olan ve gerekli eğitimi görürken hem de denizde eğlenerek tatil tadında bir kamp yapma imkanı buluyorlar. Burada amacımız gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak, vatana millete faydalı bir birey olmasına katkı sağlamak olurken, gerekli olan maneviyatı da aşılamaya çalışıyoruz" dedi.

Bayram konuşmasını şöyle sürdürdü;
"Biz inanıyoruz ki gençliğimize gerekli olan önemi ve ilgiyi gösterebilirsek, Allah’ın izniyle ezanlar dinmez, şanlı bayrak inmez, vatan bölünmez" ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Bayram, "Yeter ki biz onlara gerekli olan milli ve manevi değerleri doğru bir şekilde verelim. O yüzden bu tür eğitim kültür ve sosyal faaliyetlerimize devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde planladığımız ve sona geldiğimiz bisiklet kulübü ve yüzme kulübünü de kurup, gençliğimize sahip çıkmak ve onları zararlı akımlara karşı koruyucu rol olma yönündeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Ben bu 3 günlük yaz kampında maddi ve manevi katkısı olan özellikle İnegöl esnafımıza ve herkese teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER