ATEŞ KARINCALARINDAN ANLAMLI PROJE

Geçtiğimiz yıl Ağrı Doğu Beyazıt da bulunan köy okuluna yaptığı yardımın ardından bu yıl da öğrencileri unutmayan Ateş Karıncaları ve İnegöl Ensar Vakfı, başlattıkları kampanyayla kışlık bot, mont, kazak ve atkıları İnegöl’e bağlı Gündüzlü İlk ve Ortaokulu öğrencilerine ulaştırdı.

ATEŞ KARINCALARINDAN ANLAMLI PROJE

İnegöl’e bağlı Saadet, Bahçakaya, Hilmiye ve Muzal kırsal mahallelerinden gelen öğrencilerin ortak eğitim yuvası olan Gündüzlü İlk ve Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen teslim törenine Mahalle Muhtarı Cahit Özdemir, Okul Müdürü Mesut Can, Ateş Karıncaları Dernek Başkanı Tarık Bostancı, dernek üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yaklaşık 100 öğrenciye dağıtımı yapılan kışlık eşyalar sonrasında, minik öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Tören esnasında bir konuşma yapan Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği Onursal Başkanı Fatih Bayram, “Sizin gibi kardeşlerimizle köprü kurmak için geçen yıl Doğubeyazıt’a giderek oradaki öğrencilerimizle tanıştık. Şimdi siz çocuklar bizim okulumuza niçin ziyarete geldiniz diye merak ediyorsunuzdur. Çünkü biz bu köydeki çocukları, Filistin’deki, Myanmar’daki çocukları, kendi çocuğumuz ve evladımız kabul ettiğimiz için, hepinizle tanışmak için buraya geliyoruz. Devleti yönetecek geleceğin Cumhurbaşkanı, milletvekili, bakanı, doktoru, avukatı, mühendisleri, geleceğin anneleri, çocukları yetiştirecek babaları sizler olduğunuz için bizim size yardım yapmak ve destek olmak gibi bir mecburiyetimiz var. Bizim ülke olarak aklı ve kalbi açık olaylara farklı bakabilen, çalışan, gayret eden sizin gibi güzel çocuklara ihtiyacımız var. Buradan son olarak bu projenin gerçekleşmesinde emeği olan başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürümüze, muhtarımıza, öğretmenlerimize ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Son olarak konuşan Müdür Yardımcısı Muhsin Yılmaz, “Ateş Karıncalarını kutluyorum. Böylesine güzel bir organizasyonla okulumuzun tüm öğrencilerine tek tek destek olmuş oldular. O yüzden ben bu projede katkısı olan, çaba gösteren değerli dernek yönetimine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından paketler halinde hazırlanan kışlık giysilerin dağıtımı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER