AYHAN SALMAN GÖREVİ DEVRETTİ

AYHAN SALMAN GÖREVİ DEVRETTİ

AK Parti Bursa İl Başkanlığı devir teslim töreni bugün Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu'nda gerçekleşti. Ayhan Salman, il başkanlığı görevini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerine getirilen iş insanı Davut Gürkan'a devretti.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı devir teslim töreni bugün gerçekleşti. Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu'nda gerçekleşen törende Ağustos 2017'den beri AK Parti Bursa İl Başkanlığı görevini sürdüren Ayhan Salman yerini, iş insanı Davut Gürkan'a teslim etti. Törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekilleri ve AK Partili İlçe Başkanları katıldı.

"TEŞKİLATIMI SİZE, SİZİ DE TEŞKİLATIMA EMANET EDİYORUM"

Devir teslim töreninde açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, "3 buçuk yıl önce devraldığım İl Başkanlığı görevini bu güne dek onurla sürdürmeye devam ettim. Davamıza leke sürmeden devam ettiğim görevi geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanımıza teslim ettim. Payitaht şehir Bursamıza hizmet etmeye çalıştık bundan sonra da dava arkadaşım, kıymetli dostum Davut Gürkan'a bayrağı teslim ediyorum. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum, güzel hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonrasında da AK Parti'nin bir ferdi olarak inandığımız dava yolunda, inandığımız liderin arkasında hizmet etmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı ve yeni İl Başkanı Davut Gürkan'a "Teşkilatımı size sizi de teşkilatıma emanet ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.

ALİNUR AKTAŞ'TAN AYHAN SALMAN'A TEŞEKKÜR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş devir teslim konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "3 buçuk yıldan beri görevini hakkıyla yapan Ayhan başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Biz başkanımızın samimiyetle ve gayretle 17 ilçenin tamamında olağanüstü hizmet etme çabasını gördük. İş insanı kimliğiyle Davut Gürkan'ın devraldığı bu bayrağı daha da yukarıları taşıyacağından eminim. İnandığımız davada, inandığımız liderin yanında sonuna kadar olmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun."

"AZALTMADAN ÇOĞALTMANIN, BÖLÜNMEDEN BÜYNLEŞMENİN DERDİNDE OLACAĞIZ"

Ayhan Salman'dan yeni görevini teslim alan AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, "Mensubu olmaktan gurur duyduğum bu partide beni bu konuma layık gören cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu görevi devralacağımı Ayhan Salman'a bu güne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum. Biz de devraldığımız bu bayrağı daha ilerilere taşımaya gayret edeceğiz. Her kim bu partiye gönülden katkı koyduysa bizim için kıymetlidir. Çalışmalarımıza aynı ruh ve inançla devam edeceğiz. Azaltmadan çoğaltmanın, bölünmeden bütünleşmenin derdinde olacağız. Bursa bayrağını güzel dalgalandırmak için çalışacağım" şeklinde konuştu.

"BU MİLLETİN UMUDU BİZİZ"

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, "AK Parti girdiği 14 seçimden birinci çökmüş ve bu ülkeye büyük hizmetler vermiş bir parti. Bu partide hizmet etmeye gönüllü herkes bizler için kıymetli. Göreve getirilen Davut Gürkan'ı tebrik ediyor ve görevinde başarılar diliyorum" derken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, "Biz Bursa'da yaşayan 3 milyon insana memnuniyet borçluyuz. AK Parti olarak ilerlememiz tercih değil zorunluluktur. Bu kadar işi başaran parti konjonktürel problemleri de çözecek olan adrestir, bu milletin umudu biziz. Ayhan Salman başkanımıza sizlerin huzurunda özel teşekkürlerimi sunuyorum. Fevkalade bir yönetim ortaya koydu, girdiği seçimleri kazandı ama AK Parti muhalefet gibi bütün seçimleri kaybedenleri başta tutmak yerine seçim kazanmış dahi olsa görevini sürdürenleri farklı pozisyonlarda değerlendirip yerine yenilerini getirir. Davut Gürkan'a yeni görevinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yeni Başkan Davut Gürkan görevi devraldığı Ayhan Salman'a günün anlam ve önemine binaen bir plaket hediye etti.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER