BAŞIBOŞ ATLAR TEHLİKE SAÇIYOR

İnegöl´de başıboş bırakılan atlar, sürücülere zor anlar yaşatırken, kazalara da davetiye çıkarıyor.

BAŞIBOŞ ATLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Özellikle Kozuluca yolu üzerinde başıboş dolaşan üç at, karayolunda seyir halindeki sürücüleri kaza ile karşı karşıya bırakıyor.

KAZALARA SEBEBİYET

Karayolu kenarında başıboş dolaşırken şehirlerarası yola çıkan atlar, araç trafiğini tehlikeye sokarken, sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oluyor. Atlar, özellikle geceleri trafik kazalarının meydana gelmesine neden oluyor. İnegöl´de birçok noktada aynı sıkıntıyı yaşadıklarını ifade eden sürücüler, yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istediler.

İNSANLARIN HAYATINI KARARTMA TEHLİKESİ VAR

Atların aniden yola çıkmasından endişe duyduklarını dile getiren sürücüler, “Yetkililer, bir şekilde başıboş bırakılan atlara çözüm bulmalı. Nereden çıkacağı belli olmayan bu hayvanların, insanların hayatını karartma tehlikesi var. Ya sahiplerinin bulunup uyarılmaları ya da Bursa-Ankara karayolundan uzaklaştırılıp, kırsal alanlara doğru götürülmeleri gerekmektedir. Aksi halde üzücü olaylarla karşılaşabiliriz” dediler.

BİLDİRMEMİZE RAĞMEN, İLGİLENEN KİMSE YOK

Dün saat 11.30 sıralarında Kozluca yolu üzerinde yeşilliklerde otlamakta olan atların birden yola çıkması üzerine, zor durumda kalan sürücüler, “Başıboş şekilde hiçbir yere bağlı olmayan atların birden yola çıkması sonucu biz sürücüleri zor durumda kalıyoruz, kaza tehlikesi atlatıyoruz. Belediyemiz bu konuya bir türlü kalıcı çözüm bulamadı. Şuanda da tehlikeyi bildirmemize rağmen, ilgilenen kimse yok” diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER