“BASIN, DEMOKRASİMİZİN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

“BASIN, DEMOKRASİMİZİN EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Taban, yayımladığı mesajında, “Büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini sürdüren tüm basın mensuplarının ve basın kuruluşlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

SANSÜR 11 YIL ÖNCE KALDIRILDI

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılmasının, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz’da kutlandığını ifade eden Taban, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir. Milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokrasimizin en büyük güvencesidir” şeklinde konuştu.

TOPLUMUN GEREKSİNİM DUYDUĞU HER ALANDA VARLAR

Taban, basının toplumun gereksinim duyduğu her konuda; araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülkemiz yararına kamuoyu oluşturma gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getirmekte olduğunu belirterek, “Bu görevini özgürce yapabilmesi ve yaptığı görevin amacına ulaşmasında, basın özgürlüğünün büyük önemi bulunmaktadır. Sahip olduğu değerleriyle her geçen gün daha fazla gelişen ve değişen bir şehir hüviyetine bürünen İnegöl’ün bu yadsınamaz başarı öyküsünün yansıtılmasında da basın mensuplarının önemli bir görevi yerine getirdiklerine şahit oluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizde, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın ve basın kuruluşlarının, Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, nice başarılı yıllar temenni ediyor, en içten kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER