BAŞKAN TABAN ONLARI SUÇLADI

Milli Servet Heba Oluyor

BAŞKAN TABAN ONLARI SUÇLADI

İnegöl Belediyesi kaçak yapılarla mücadelede taviz vermeyip her gün farklı bir yapının yıkımını gerçekleştirirken, ısrarla kaçak yapı yapan vatandaşlara uyarıda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, “Milli servet heba oluyor. Yıkarken bizlerin içi parçalanıyor. Lütfen kaçak yapılara yönelmeyin. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz” dedi.
Geleceğin estetik ve modern şehrini oluşturmak adına çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, bir yandan da kaçak yapıyla sıkı bir mücadele veriyor. Şehrin mimarisini olumsuz etkilediği gibi kontrolsüz şekilde yapıldığı için aynı zamanda tehlike de arz eden kaçak yapılar, bir bir tespit edilerek yıkılıyor.

Kaçak yapıyla mücadelede taviz verilmeyeceği hemen her fırsatta ifade edilirken, bu kapsamda kanun dışı tüm yapılarla ilgili de incele eleyip sık dokuyan ve denetimleri sıklaştıran İnegöl Belediyesi, uygunsuz yapılarla ilgili bugüne kadar çok sayıda yıkım gerçekleştirdi. Kaçak yapılarla ilgili öncelikle tespit sonrası vatandaşlara bilgi verilip yer sahiplerinin kendi imkanlarıyla kaçak yapıları kaldırılması tebliğ edilirken, kaldırılmayan yapılar ise belediye ekiplerince yıkılıyor. Bu kapsamda Kurşunlu Mahallesinde yapımı süren tek katlı kaçak yapı tespit edildi. Söz konusu yapıyla ilgili yer sahibine verilen sürenin dolmasının ardından, İnegöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kaçak yapıya ilişkin yıkım çalışmasının startını verdi. Söz konusu kaçak yapının yıkımı, Belediye ekiplerince gerçekleştirildi.
MİLLİ SERVET HEBA OLMASIN
Kaçak yapıyla mücadele çalışmalarına ilişkin açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bu konuda asla taviz verilmeyeceğini yineledi. Taban, kaçak yapılarda kullanılan malzemelerin milli servet olduğuna da vurgu yaparak; “Kaçak yapıların takibi artık çok kolay. Bu konuda geliştirilmiş sistemlerle tüm kaçak yapılar tespit ediliyor. Bu nedenle kaçak yapıların ayakta kalması söz konusu dahi değil. Vatandaşlarımızdan rica ediyorum, kaçak yapıya yönelmesinler. Aksi takdirde bizler bu yapıları ortadan kaldırmakla mükellefiz. Ancak kaçak yapıların yıkarken milli servetin heba olduğunu görünce bizlerin içi yanıyor. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Bu ve buna benzer kaçak yapılarla mücadelenin süreceğini, kaçak yapıya kesinlikle müsaade edilmeyeceğini de bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER