Başkanlığa Yeşil Işık

Radyo Medya’da yayınlanan Medyalog adlı programa konuk olan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ, Belediye Başkanlığı adaylığına yeşil ışık yaktı.

Başkanlığa Yeşil Işık

Medyalog programının sunucusu Kerim Bayraktar’ın sorularını yanıtlayan Uğurdağ, “Başta ben olmak üzere bu görevlere talip olacak insanlar ilk önce bir aynaya bakacak” dedi.

GÖRELİM MEVLAM NE EYLERSE GÜZEL EYLER

Siyaset konusunun sorulması üzerine İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Kısa dönem siyasi hayatımız oldu. Kişisel olarak siyasi hayatımız gönlümde bitmiş vaziyette değil. her ferdin ülkesiyle ilgili olumlu siyasi düşüncesi olması lazım. Vatana, millete faydalı siyasi düşünceye her bireyin sahip olması lazım. Siyaset olmadan olmuyor. İnegöl tarihine baktığınızda önemli siyasetçiler vardır. Siyasetçinin de özel olması gerekir. Yavuz Uğurdağ ailesinden fedakarlık yapıyor. Bunu söylüyorsa bırak kardeşim bu işi. Bu tür yöneticilerin şikayet etme hakkı yok. Yavuz Uğurdağ’ın İçinde bu hasretler varsa siyaset de yapar başka işler de yapar. Ana amaç hizmet etmek. Biz hiç ayrım yapmadan hizmet ettik. Siyaset benim önümde halen yapılabilir bir görevdir. Şehir ekonomik olarak büyüyor, trafik yoğunluğu başlıyor. Bu büyümelerin doğru orantılı yapılması lazım. Sosyal donatı alanları olması lazım. Sadece sanayi şehri olalım, işçi gelsin, göç olsun dediğim de İnegöl yaşanmaz hale gelir. Siyasetle ilgili; görelim mevlam ne eylerse güzel eyler. Allah’ın dediği olacak. İnegöl gibi bir şehirde belediye başkanlığı konuşulduğunda ilk önce insanlar bir aynaya bakacak. Başta ben olmak üzere bu görevlere talip olacak insanlar ilk önce bir aynaya bakacak. Ondan sonra kararını verecek.” Dedi.

İNEGÖL’ÜN İSTEĞİ FARKLIDIR

Uğurdağ konuşmasını şöyle sürdürdü; “İsim vermeden söyleyelim. Küçük çaplı şehirlerin, orada yaşayan insanların isteğiyle İnegöl insanının isteği farklıdır. Onun için siyasetçiler, kurumlar da bu bağlamda İnegöl’ün bazı isteklerine başarılı cevap veriyorlar, bazen de başarısız oluyorlar. Bir şehirle kıyasladığımız da İnegöl bu şehirlerin önündedir. Bu şehirde yaşayan insanların istekleri de önemlidir. Gerek siyasi gerek kurumlar bu konuda isteklere yetişmekte zorlanıyor. Bende bu konuda zor durumda kaldım. Bazen bizim de isteklerimiz yerine getirilemedi. İyi hazırlanmış süreci geçirdikten sonra kendi raporlamasını analiz ederek, doğru verilerek ortaya koyarak müracaat şekli farklı oluyor. Biz biraz daha hazırlanarak talepte bulunuyoruz. Neyi istediğimizi çok iyi bilmeliyiz. Milletvekilimiz Hüseyin Şahin, Kaymakamımız, belediye başkanlarımızla güzel süreçler yaşadık. Bazen anlaştığımız, bazen de anlaşamadığımız konular oluyor. Herkesin amacı İnegöl’e hizmet etmek. Bu işleri yapan insanların egosu, hırsı, arzusu vardır. Bunlar olmadığında bu işleri yapmak zordur. Egoların olduğu yerde bazen anlaşmazlıklar olur. Çalışmaların millete faydalı olan projelere yansımaması lazım. Başarabileceğim şeyin mücadelesini veririm, başaramayacağım şeyin altında kalkamayacağımı söylerim.”.

ELDE ETME ORANIMIZI YÜKSELTMEMİZ GEREKİYOR

“İnegöl olarak istediğimizi elde etme oranımızı yükseltmemiz gerekiyor. Ticari, sosyal hizmetler anlamında isteklerimizi devlet ve diğer kurumlar nezdinde mücadelemizi vermemiz gerekiyor. Devletimizle ve resmi kurumlarla alakalı çekincelerimiz olmamalı, doğru olduğunu düşündüğümüz projeler için her kapıyı çalmalıyız. Bundan sonra çalışmalarımız agresif yönetim şekliyle devam edeceğiz. Hiçbir şey yapmamaktan bir şey yapmak iyidir. Ben hiçbir şey yapmadı dedirtmeyeceğim.”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER