BAYRAMA HAZIRIZ

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Belediye Encümen Salonunda düzenlediği basın toplantısında, İnegöl Belediyesi olarak Ramazan Bayramı öncesi her türlü hazırlıkları yaptıklarını, bayram süresince tüm birimlerin göreve hazır halde konuşlandırıldığını belirtti.

BAYRAMA HAZIRIZ

BAYRAMA KAVUŞUYORUZ

Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları, encümen üyeleri ve daire müdürlerinin katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Ramazan-ı Şerif’in son günlerine geldiğimiz bugünlerde İnegöl Belediyesi olarak ilçe halkımızın Ramazan Bayramını huşu içerisinde gönül rahatlığıyla yaşamaları için hayata geçirdiğimiz Bayram hazırlıkları ile bilgilendirme yapmak üzere bugün sizlerin karşınızdayız. Ellerin semaya, gönüllerin Hakk’a, alınların secdeye yöneldiği onbir ayın sultanı Ramazan’ı iliklerimize kadar hissettik bu güzel şehir İnegöl’de. Teravihlerle, iftarlarla, sahurlarla birlikte bolluk bereket ve mağfiret ayı olan Ramazanı İnegöl’ün dört bir köşesinde yaşadık. İftar ve sahur programları ile aynı sofra etrafında buluşarak aramızdaki kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz daha da artarken, çat kapı iftarlarımızla hemşerilerimizin sofralarına ortak olduk, onlar ile birlikte oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşadık. Ayrıca Dünyaca ünlü hafızların kuran-ı kerim tilavetleri ve teravih namazlarıyla Ramazanı bu sene İnegöl’de bambaşka yaşarken, Umuteli Sosyal Yardımlaşma Merkezi marifetiyle ihtiyaç sahiplerine yönelik erzak dağıtımlarımızla onların biz nebzede olsa yüzlerini güldürmeye çalıştık. Rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazanın sonuna geldiğimiz bugünlerde bildiğiniz üzere 15 Haziran Cuma günü Ramazan Bayramının ilk günü. Şimdiden tüm ilçe halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, huzur ve esenlikler temenni ediyorum” dedi

BAYRAMA HAZIRIZ

İnegöl Belediyesi olarak Ramazan Bayramı ile alakalı her türlü hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Taban, “Bayram süresince tüm birimlerimiz göreve hazır halde konuşlandırılmıştır. Zabıta, Temizlik İşleri, Mezarlıklar ve Fen İşleri Müdürlüklerimiz nöbetçi ve icapçı listelerini oluşturmuştur. Bayram süresince herhangi bir olumsuzlukta bu ekipler müdahale edeceklerdir. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından bayram öncesinde geniş çaplı bir bayram temizliği planlanmıştır. Bu kapsamda tüm cami müştemilatları ve şadırvanlar ekiplerimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde temizlenmiştir. İnegöl merkezde bulunan tüm ana caddeler, çarşı içi ve alışverişin yoğun yapıldığı yerler başta olmak üzere şehrimizin dört bir tarafı baştan aşağıya elden geçirilecektir. Ayrıca İnegöl’de bulunan ova köyleri meydanları hem otomatik süpürge aracıyla hem de meydancı ekiplerimiz tarafından süpürülerek bayrama hazır hale getirilecekken, sanayi bölgesinde de genel bir temizlik yapılacaktır. Sanayi mevkii ekiplerimiz ve makinelerle özenle temizlenecektir. Bunun yanında Bayram süresince rutin çöp ve geri dönüşüm toplama hizmetimiz de devam edecektir” diye konuştu.

MEZARLIKLARIMIZ ZİYARETE HAZIR

Mezarlıklar Müdürlüğünün Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle mezarlıklarda genel temizlik çalışmaları yapmaya devam ettiğini ifade eden Taban, “Cenaze ve Defin Hizmetleri birimimiz ise bayram süresince normal günlerdeki çalışma sistemiyle çalışmaya devam edecektir. Gasil hanede ve gerçekleşen ziyaretler için mezarlıklarımızda her gün nöbetçi bulunacaktır. Fen işleri Müdürlüğümüz de; bayram süresince nöbetçi ve icapçılarını hazır bulunduracaktır. Fen İşleri Müdürlüğümüz 7/24 hizmete devam edecek olup, vatandaşlarımız, her türlü şikayet ve isteklerini Çözüm Merkezi aracılığı ile ALO 153 no’lu telefondan iletebileceklerdir. Bayram boyunca her hangi bir su kesintisi ile karşılaşmamak için bayram öncesi su şebekeleriyle alakalı tüm bakım ve onarım çalışmaları Büyükşehir Belediyesine bağlı BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Bayram boyunca her hangi bir su kesintisi beklenmemektedir. Ancak, yaşanabilecek arıza ve vatandaş sorunlarıyla alakalı; depo bekçileri, arıza ve ekip şefliği çalışanlarından oluşan nöbetçi ve icapçı ekipler bayram boyunca hazır olarak bulundurulacaktır. Vatandaşlarımız, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini ALO BUSKİ 185 veya 270 24 00 numaralı telefon numaralarına bildirebilirler” dedi.

HUZUREVİNDEKİ BÜYÜKLERİMİZİ UNUTMAYALIM

Başkan Taban, “Bayramda en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Huzurevimiz de, bayram öncesi gerekli tüm çalışmalar yapılmış ve Huzurevimiz, ziyaretçi kabulüne hazır hale getirilmiştir. Özellikle şunu ifade etmek istiyorum ki böyle önemli günlerde bizler için önemli bir unsur olan yaşlılarımızı unutmadığımızı göstermek adına onları lütfen huzurevine gelerek ziyaret edelim. Onların sağlıklı bir şekilde yaşlanmaları için böyle önemli günleri fırsat bilelim ve onların en önemli ihtiyacı olan morali eksik etmeyelim. Belediyemizin bel kemiği olan Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ise, bayram öncesi rutin kontrollerine devam ediyor. Özellikle şehir içindeki muhtelif yerlerde, çarşı merkezi ve tüm pazaryerlerinde denetimlerini sıklaştırarak bayrama kadar kontrollerini sürdürecek. Zabıta personelimiz bayram boyunca 7/24 hizmet verecek” diye konuştu.

KALDIRIM İŞGALİNE BAYRAM ÖNCESİ ESNEKLİK GETİRİYORUZ

Esnafların satış yaptığı iş türüyle alakalı ürünleri kendi işyerinin önünde sergi açabilmesine ve satış yapabilmesine 9 Haziran Cumartesi günü itibariyle müsaade verdiklerini belirten Alper Taban, “Bu uygulama 14 Haziran Perşembe akşamına kadar devam edecek. Bayram sonrası ise yaya yolları için alınan kaldırım işgallerine son verilmesi hakkındaki karar aynen uygulanmaya devam edilecek. Bayram yoğunluğu sebebiyle çarşı içini rahatlatmak ve ilçe halkımızın bayram alışverişlerini rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleştirebilmeleri için ise, 13 Haziran Çarşamba gününden itibaren Hacı Veli Ağa Sokak başından başlayarak Elektrik Sokak, Tabakhane Sokak ve Yapı Kredi Bankasının olduğu yerden itibaren araç trafiğine kapatılacak. Şunu da söylemek isterim ki Bayram dolayısıyla çarşı-pazarın kalabalık olacağından yaşanabilecek hırsızlık ve kap-kaç olayları için ilçe halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum. Ayrıca vatandaşlarımızın bayram öncesi pazar alışverişlerini rahat bir şekilde yapmaları için Perşembe günü kurulan Mer-pa Çarşamba günü de halkımızın hizmetinde olacak. Cum-pa tuhafiye pazarı ise bayramın ilk gününe denk geldiği için kurulmayacaktır. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da artacağı Ramazan Bayramında, İnegöl’ün tüm dinamiklerinin yer alacağı bayramlaşma programı da 15 Haziran Cuma günü saat 10.00’da Kültür park içindeki Gölbaşı Alyans Düğün Salonunda gerçekleşecek. Bu vesile ile tüm ilçe halkımızı bayramlaşma programına davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ilçe halkımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde, tüm sevdiklerimiz ile birlikte nice bayramlar geçirmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER