“BEN DE ÇOCUĞUM, OYNAMAK İSTİYORUM”

“BEN DE ÇOCUĞUM, OYNAMAK İSTİYORUM”

İnegöl Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Engelliler Haftası kapsamında “Ben De Çocuğum, Oynamak İstiyorum” sloganıyla etkinlik düzenledi.

Takvimde işli olan özel günlerle ilgili gerçekleştirdiği farklı etkinliklerle bu önemli günlere dikkat çeken İnegöl Belediyesi, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasını da unutmadı. Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Engelliler Haftasına yönelik “Ben De Çocuğum, Oynamak İstiyorum” isimli etkinlik düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacer Salih Yıldız İlköğretim Okulu öncülüğünde İnegöl Belediyesi destekleriyle düzenlenen etkinlik, Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisindeki yeşil alanda yapıldı. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Şube Müdürleri Halil İbrahim Zengin, Ayfer Er, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

GELENEKSEL OYUNLAR OYNANDI

54 civarında özel eğitim öğrencisi ile 70 normal eğitim öğrencisi çocuğun kaynaşma grupları oluşturularak birlikte vakit geçirmeyi eğlenerek öğrenmesi şeklide hazırlanan etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Hacer Salih Yıldız İlkokulu öğrencilerinin Bayrak gösterisi izleyicilere sunuldu. Gösteri sonrası etkinlik; çocukluğumuzdan kalan eskimeyen geleneksel oyunların oynanması ile devam etti. Eski minder, kutu kutu pense, yakan top, halat çekme, çuval yarışı, aç kapıyı bezirgânbaşı gibi oyunlar engelli ve normal eğitim öğrencileri tarafından birlikte oynandı.

Yapılan etkinlik ile özel gereksinim guruplarının hayatın içinde “ben de varım” duygusuyla yola çıkılmasının sağlanması hedeflenirken; aynı zamanda oyun temelli öğretim yöntemleri, geleneksel oyunları eğlenerek öğrenmek, oyun oynarken aynı zamanda birlikte hareket etme, sıra bekleme, iletişim kurma gibi becerileri kazandırmak, kendilerine değer verildiğini hissetmek gibi etkenler de amaçlandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 09:37

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER