BEŞİNCİ MEVSİMDE İLK KARNE HEYECANI YAŞANDI

İnegöl Belediyesi´nin sosyal belediyecilik projelerinden biri olan İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kreşinde ilk karne heyecanı yaşandı.

BEŞİNCİ MEVSİMDE İLK KARNE HEYECANI YAŞANDI

15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası devlet tarafından FETÖ terör örgütünden el konularak İnegöl Belediyesi´ne tahsis edilen Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinin arka kısmında bulunan ve ayrı bir girişi olan binada teşekkül ettirilen Beşinci Mevsim Kreşinde eğitim gören minik öğrenciler ilk kez karne heyecanını yaşadı.

Beşinci Mevsim Kreşinde düzenlenen karne dağıtımına İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin ile veliler katıldı. Belediye Başkanı Alper Taban, yarıyıl eğitimlerini tamamlayan 35 öğrenciye tek tek karnelerini verdi. İlk karnelerini alan öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu.

“GELECEĞİMİZ OLAN YAVRULARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZ”

Beşinci Mevsim kreşinde gerçekleştirilen karne dağıtımında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Beşinci Mevsim Kreşinde okul öncesi eğitimle, çocukların öğrenim yaşamlarını belirleyecek olan zihinsel, duygusal gelişimlerinin belirli bir eğitim programı çerçevesinde yürütüyoruz. Geleceğimiz olan yavrularımız için ne yapsak az. Kreşimizde çocuklarımızın her açıdan gelişmesi için her türlü imkanı sağlıyoruz. Beşinci Mevsim Kreşi; sıcacık bir ortamda, cıvıl cıvıl, her türlü imkanın çocuklar için sağlandığı güzel bir mekan haline dönüştü. Bu durum da bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor” diye konuştu.

35 MİNİK ÖĞRENCİ İLK KARNELERİNİ ALDI

Şehit ve gazi ailelerin çocukları ile Umuteli aileleri ve belediyemiz personelinin çocuklarının yer aldığı Beşinci Mevsim Kreşinin emin adımlarla yoluna devam ettiğini belirten Taban, “Bugün Beşinci Mevsim Kreşimizde minik yavrularımızın ilk karne heyecanlarına ortak olmak istedik. 3-5 yaş aralığındaki 35 yavrumuza karnelerini vermek üzere buradayız. Onların mutluluklarını gözlerinden okuyabiliyoruz. Çocuklarımız eğitim hayatları boyunca birçok karne alacaklar ama ilk karnelerini hiçbir zaman unutamayacaklar.”

Beşinci Mevsim Kreşimizde Bugünün yarını; yarının umudu olan minik yavrularımızın vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, çağı yakalamış, nitelikli ve donanımlı bir şekilde yetişmeleri noktasında ilk adımları bu nezih mekanda atmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen Taban, “Dolu dolu ve farkındalık ortaya koyan bir eğitim dönemini geride bırakıyoruz. Tüm yavrularımıza yarıyıl tatilinde güzel vakit geçirmelerini temenni ediyor, çocuklarımızın eğitimleriyle ilgilenen öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Son olarak yarınlarımız olan çocuklarımızın her açıdan en iyi şekilde yetişmeleri için elimizden gelen her türlü imkanı sağlayacağımızı buradan bir kez daha ifade ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Karne dağıtımı sonrası minik öğrenciler Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekindi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER