BESLER SEÇİMLE İŞ BAŞINDA

İnegöl´de Müfit Besler´in kurucu başkanlığında oluşturulan İyi Parti İnegöl İlçe Teşkilatı, ilk kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Müfit Besler seçimle Başkanlığa seçildi.

BESLER SEÇİMLE İŞ BAŞINDA

İyi Parti İnegöl İlçe Teşkilatının ilk olağan genel kurulu parti binasında gerçekleşti.  Denetim, faaliyet ve gelir-gider raporlarının okunarak ayrı ayrı ibra edilmesinin ardından konuşmalara geçildi.

16 YILLIK YIKIM

Divan Başkanı MHP Bursa eski Milletvekillerinden Orhan Şen, “Hepimiz farklı partilerden koparak veya ilk defa siyasete girmek suretiyle İyi Parti çatısı altında toplandık. İyi Parti´den önce mutlaka hepimizin bir siyasi partisi vardı. Ya aktif olarak o partideydik ya da aktif olmayarak gönüllü bulunuyorduk. 25 Ekim´den sonra İyi Parti çatısı altında bir araya geldik. Demek ki böyle bir zaruriyet varmış ki bu kadar insan kendi partilerini bırakarak bir araya gelme ihtiyacı hissetmiş. Böyle bir ihtiyaç olmasa hiçbir siyasi oluşum kendi başına oluşmazdı. Siyaset, birçok çöplüğe giden siyasi parti tabelalarıyla doludur. Bir araya gelmemizin en büyük nedenlerinden biri, 16 yıldır ülkemizde AK Parti iktidarının yaptığı yıkımlar ve gelinen noktada buna bir tedbir olarak ortaya çıkma ihtiyacının hissedilmesidir. 2002 seçimlerinde AK Parti yüzde 34 oy alarak 360 milletvekili çıkarıp, tek başına iktidar olmuştur. Ondan sonra da her seçim oyunu artırarak iktidarda kalmıştır. Bu başarı AK Parti´nin başarısı mı? Bu 16 senede Türkiye´de uzaylıların dünyaya gelmesi harici her türlü olay oldu. Askerimizin başına çuval geçirildi, darbe oldu, TSK´nın komutanları cezaevinde yattı, FETÖ olayları oldu, ekonomik krizler oldu, savaş oldu… Netice itibariyle ülke 16 senedir her türlü sosyal, siyasal, askeri sıkıntılar yaşamasına rağmen iktidarda bulunan partinin oy oranı düşmedi, arttı. Bu AK Parti´nin başarısından ziyade muhalefet partilerinin başarısızlığından kaynaklanmaktadır. Muhalefet partileri ciddi muhalefet yapabilseler, ciddi politikalar üretebilseler ülke bugünkü noktada olmazdı. Buradaki hazerun, muhalefette doğan boşluğu doldurmak amacıyla kendi kendine ortaya çıkmış milli bir harekettir” dedi.

BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

MHP Bursa eski Milletvekillerinden Burhan Orhan´ın konuşmasının ardından konuşan İyi Parti İlçe Başkanı Müfit Besler ise, “Bize inandığınız için, birlikte yol arkadaşlığı yaptığınız için teşekkür ederim. Bu iş cesurlar hareketidir. Buranın lambasını ilk yakışımızda, ilk toplantımızda yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Herkesin korktuğu bu dönemde siz korkmadan birlikte yol arkadaşlığı yaptınız. Haftaiçi olan bugünde kongremize yoğun bir katılım var. İyi Parti İnegöl´de ve Türkiye´de hep iyi olacak. Bir önceki dönem kongremiz çok hızlı oldu. Birkaç arkadaşımız çeşitli sebeplerden izin istediler. Birkaç yeni arkadaşımızla birlikte yönetim kurulu olarak devam ediyoruz. Bize destek vermeye devam etmenizi temenni ediyorum. Birlikte çok güzel işler yapacağız” şeklinde konuştu.

YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde kurucu başkan Müfit Besler seçimle iş başına geldi. Müfit Besler´in başkanlığındaki yönetim kurulunda Adem Fıçıcı, Ahmet Dikkat, Ahmet Döğen, Ali Başaran, Ali Han Kaya, Ali Pamukçu, Bülent Ergül, Cemal Havanlı, Cemalettin Yavuz, Ece Şimşek, Eray Soral, Erhan Tarlacı, Fatih Doğan, Feti Çiçek, Fikriye Susam, Filiz Öztürk, Halil Nicihan, Halime Okşan Yazır, Hasan Aksu, Hatice Göksoy, Hakkı Soyuak, İsmail Bayram, Kemal Başaran, Mehmet Atay, Mehmet Karaoğlan, Mehmet Zahit Erol, Mersin Çetin, Mine Ezim Parlar, Murat Can, Mustafa Kurt, Mürsel Çetin, Neşe Gökmen, Oktay Garip, Olgun Yüksel, Osman Altun, Osman Oğuz Kıyak, Öznur Batur, Rafiye Usanmaz, Sadık Erdoğan, Saffet Büyük, Safiye Şimşek, Sedat Yavuz, Selami Barut, Selami Uludağ, Selçuk Songurtekin, Sinem Ezim, Siynejan Ünlü, Süleyman Celayir, Taylan Sezer, Uğur Üner, Varol Özbek, Yavuz Sümer ve Yücel Sarıca yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner18