BESLER’DEN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLAMASI

İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Müfit Besler, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ile alakalı açıklama yaparak, “24 Haziran günü hem çiftçimizin hem de cennet ülkemizin kötü gidişine dur diyeceğimize dair inancımız sonsuzdur” dedi.

BESLER’DEN ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLAMASI

İyi Parti İlçe Başkanı Müfit Besler, “Hepimizin bildiği gibi; dünyada milyarlarca insanın hayatını devam ettirebilmesi bir anlamda çiftçilerin üretimlerine bağlıdır. AB uyum yasaları çerçevesinde 2006 yılından itibaren tarımsal üretimin ülke ekonomisindeki değeri yüzde 37’lerde iken, zamanla geçilen süreçlerde sistemli olarak yüzde 27’ye, daha sonra yüzde 18’e ve son olarak hükümet programları çerçevesinde yüzde 14’ler seviyesine indirilmiş, yasal destekleme oranları düşürülmüş, bazı ürünlerin üretimleri kısıtlanmış ve tarımda dışa bağımlı bir ülke haline gelmiş bulunuyoruz. Bugün dünyada en pahalı mazotu kullanmak zorunda kalan çiftçilerimiz; üretim maliyetlerine doğrudan etki eden zirai ilaç ve gübre fiyatlarındaki artış ile üretim yapamaz hale gelmiştir” dedi.

Besler, “Ülkemizi yönetenlerin yanlış dış politikası sayesinde de tarımsal ihracatımız durma noktasına gelmiştir. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer ve sevgisini katan, elde ettiği gelire kanaat ederek onuruyla yaşam tarzını benimseyen ve toplumumuzun her kademesinde saygınlığı hak eden çiftçilerimizin hak ettiği refah seviyesine ulaşması en büyük arzu ve temennimizdir. Bu vesile ile Türk çiftçisinin ‘14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar, İYİ Parti iktidarında emeklerinin ve alın terinin karşılığını alan, yüzü gülen, geleceğe umutla bakmak isteyen çiftçilerimizle el ele 24 Haziran günü hem çiftçimizin hem de cennet ülkemizin kötü gidişine dur diyeceğimize dair inancımız sonsuzdur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER