BİLDİM´DE İNGİLİZCE FESTİVALİ

2017-2018 eğitim öğretim yılında Alanyurt Pazaryeri yanında “Come To Bıldım, Dünya vatandaşı yetiştiriyoruz” sloganı ile eğitim öğretime kapılarını açan Bildim Okullarında “Welcome to our English Festival (İngilizce Festivali) adı altında kermes düzenlendi.

BİLDİM´DE İNGİLİZCE FESTİVALİ

Okulda düzenlenen kermesin açılışında konuşan Bil-Dim Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Şimşek, “Düzenlemiş olduğumuz kermeste öğrencilerimizin evden getirdiği çeşitli yiyecekleri İngilizce konuşarak alış veriş yapacak, ürünleri İngilizce adıyla isteyecekler. Ödemeleri de İngilizce konuşarak, festival havasında İngilizce alışveriş yapacaklar ve kermes süresince iletişimlerini İngilizce olarak yapacaklar. Kurumumuzdan dünya vatandaşı yetiştiriyoruz ya da diğer bir deyişle, dünyanın anladığı dilden konuşuyoruz sloganıyla çıktığımız yolda üç Türk İngilizce öğretmeni, bir İngiliz vatandaşı İngilizce öğretmeni olmak üzere dört İngilizce, bir Almanca öğretmeni ile eğitim öğretim yapmaktayız” dedi.

Şimşek, “Kurumumuzda öğrencilerimiz, öğretmenleri ile 8-12 dakika kesintisiz İngilizce konuşmaktalar ve bu süreci yaşayarak öğrenmesi adına ayrıca konuşma dillerini geliştirmek için İngilizce festivali düzenledik. Çocuklar bugün İngilizce Festivalinde tamamen İngilizce konuştular. Yılsonu hedefimiz ise 25-30 dakika arası İngilizce konuşmalarıdır. Dolayısı ile hedefimiz olan dünya vatandaşı yetiştiriyoruz sloganıyla çıktığımız yolda dünya vatandaşı yetiştireceğimizi sizin vasıtanızla kamuoyuna bildiririz” dedi.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte tam anlamıyla İngilizce rüzgarı esti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER