BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ DEMİŞTİK

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, Afrin operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Devletimizin bekası, milletimizin ikbal ve istikbali için göze alamayacağımız hiçbir karar, atamayacağımız hiçbir adım yoktur" dedi.

BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ DEMİŞTİK

İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan, "Uzunca bir zamandır ülke güvenliğimizi tehdit eden Suriye sınırımızda kurulmaya çalışılan terör devletine tüm teröristlere ve teröristleri kendine müttefik gören bir takım güçlere "bir gece ansızın geleceğimizi" ve bu kirli oyuna asla müsaade etmeyeceğimizi defaatle ve kararlılıkla Baş Komutanımız Cumhurbaşkanımız ilan ve ikaz etmiştir. Tüm bunların neticesinde beklenen Afrin harekatı bugün itibariyle Zeytin Dalı operasyonu adı ile başlamıştır. Yüce Rabbim devletimizi, askerlerimizi ve milletimizi bu operasyonda muzaffer kılsın. Fiilen başlayan bu operasyondan sonra yeni operasyonlarda beklenmektedir. Cumhurbaşkanımız, Baş Komutanımız önderliğinde, Suriye´nin kuzeyinde Türkiye´nin güneyinde bir terör koridoru oluşturulmasına izin vermeyeceğiz. Devletimizin bekası milletimizin ikbal ve istikbali için göze alamayacağımız hiçbir karar, atamayacağımız hiçbir adım yoktur" ifadelerini kullandı.

BERTARAF ETMEK EN TABİİ HAKKIMIZDIR

"Bu operasyon çok uzun tarihlere dayanan devlet geleneğimizin nişanesidir. Türkiye bir kabile devleti değildir" diyen Ersan, “Kendilerine göre terör örgütlerinin adını değiştirerek, bu terör gruplarını legal yapılara dönüştürdüklerini zannedenlerde en az o teröristler kadar Türkiye için tehdittir ve tehlike unsurudur. Devletimizin güvenliğini tehdit eden tüm unsurları bertaraf etmek en tabii hakkımızdır" şeklinde konuştu.

TÜRK BEKLENENDİR

Başkan Ersan sözlerini şöyle sürdürdü: "İstediğiniz örgütün adını değiştirin, istediğiniz örgüte isim takın yada barış savaşçıları deyin, Türk milleti yüzyıllardır hainleri gözlerinden tanır ve gerekli cevabı bugün olduğu gibi verir. Kimsenin tereddütü olmasın, Türk beklenendir, Türk askeri görünce yüz güldüren, gönülleri okşayandır. Bizim meselemiz terörü ülkemiz topraklarından ne pahasına olursa olsun def etmektir." HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER