Bu kapı millete açık

Bu kapı millete açık

Bu kapı herkese açık 

İçişleri Bakanlığının vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan ‘Açık Kapı’ projesi İnegöl’de hayata geçirildi. Kaymakamlık bünyesinde 15 Mayıs’ta başlayan uygulamadan 47 vatandaş faydalanırken; açık kapıyla vatandaşların kamu hizmetlerine kolay ulaşımı ve taleplerinin hızlı sonuçlandırılması sağlanıyor. 


İçişleri Bakanlığı’nın devletle vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaş başvurularını sonuçlandırma sürelerini kısaltmak ve vatandaş memnuniyetini artırmak üzere ‘Milletin Kapısı’ sloganıyla başlattığı ‘Açık Kapı’ projesi İnegöl’de 15 Mayıs’ta uygulanmaya başladı.


Vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla hayata geçirilen ve milletin kapısı olan açık kapıya 1 ayda 47 vatandaş başvuruda bulundu.

Hükümet Konağının zemin katında bulunan Açık Kapı’ bürosuna vatandaşlar talep veya şikâyetlerini,  yüz yüze yapabiliyor. Alınan talepler sistemde kaydedilerek onaylandıktan sonra ilgili kurumlara anında aktarılıyor. Taleple ilgili yapılan çalışma ve sonuçlar vatandaşların cep telefonlarına mesaj yoluyla bildiriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER