BU YOLUN SONU ÇIKMAZ

Hem şehirlerarası yol güzergahında hem de İnegöl´ün Bursa ve Organize Sanayi Bölgesine çıkış kapısı olması nedeniyle trafik akışının

BU YOLUN SONU ÇIKMAZ

oldukça yoğun olduğu, buna paralel ölümlü ve yaralamalı kazaların meydana geldiği Organize Sanayi Bölgesi Kavşağına yapılan ve “Hikmet Şahin” ismi verilen kavşağın, ana geçiş yollarının ardından bazı bağlantı yolları da trafiğe açıldı ancak bir nokta sürücüleri çıkmaza soktu.

10 MAYIS´TA ANA YOL AÇILMIŞTI

1 Aralık 2014 tarihinde düzenlenen törenle temeli atılan, 4 sığınma kollu yonca görünümlü 77 dönümlük arazi üzerine kurulan Köprülü Kavşak, kısmen hizmet vermeye başladı. 10 Mayıs 2015 tarihinde Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın katılımı ile düzenlenen törende, Köprülü Kavşağın ana geçiş yolu, yani Bursa-Ankara karayoluna köprünün üstünden direkt geçiş istikameti hizmete açılmıştı.

17.6 MİLYON LİRAYA MAL OLDU

İnegöl ve Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı merhum Hikmet Şahin´in ismi verilen köprülü kavşak, 17.6 milyon liraya mal oldu.

SÜRÜCÜLERİ ÇIKMAZA SOKTU

Kısa bir süre önce açılışı yapılan Köprülü Kavşağın ana geçiş yolu sorunsuz hizmet verirken, geçtiğimiz günlerde bir kısmı hizmete açılan alt bağlantı yolları sürücülere zor anlar yaşatıyor. Bursa-Ankara Karayolu üzerinden seyreden araçların Hikmet Şahin Köprülü Kavşağının kollarını kullanarak şehir merkezine giriş yapmasında sorun çıkmazken, şehir merkezinden köprülü kavşak üzerine çıkmak isteyen sürücüleri toprak bekliyor. İstiklal caddesinden gelip köprülü kavşağın alt bağlantı yoluna girip, karayolu üzerine çıkmak isteyen sürücüler, kısmen kullanılan bağlantı yollarında sıkıntı çekiyor.

SANAYİYE GEÇİŞ YOK

İstiklal Caddesinden gelen sürücüler alt bağlantı yolunu kullanarak OSB´ye geçemiyor. Şehir merkezinden Organize Sanayi Bölgesine geçmek isteyen sürücüler, sanayiye geçiş ve sanayiden geliş yolunun halen yapılmamış olması nedeniyle yolun sonunda toprak yığını ile karşı karşıya kalıyor. Yaşanan sorun nedeniyle kavşak içinde trafik kargaşası yaşanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER