BURSA'DA GÜNDEM OLAN OKUL MÜDÜRÜ GÖREVİNE GERİ ALINDI

BURSA'DA GÜNDEM OLAN OKUL MÜDÜRÜ GÖREVİNE GERİ ALINDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın'ın görevine geri döndüğünü açıkladı. Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın kararı ile Devlet Memurları Kanunu'nda bulunan 144. Madde gereği görevini yapmasına bir engel bulunmayan Akın'ın durumu hakkında Türk Eğitim-Sen Bursa Şubesi Başkanı Ömer Işıkoğlu'ndan açıklama gecikmedi.

Bursa Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın'ın geçtiğimiz günlerde ülke gündemine bomba gibi düşen 'kız öğrenciler ile kız öğrenciler, erkek öğrenciler ile erkek öğrenciler oturma düzeni oluşturulsun' kararı üzerine görevinden uzaklaştırılmıştı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, yaptığı açıklamada; Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın, Devlet Memurları Kanunu 144. Madde gereğince görevine devam etmesinde herhangi bir engel olmadığını sebebiyle Müdür Haydar Akın'ın görevine geri getirilmesi kararını verdiğini söyledi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün, Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın'ın görevine geri getirilmesi hakkında yaptığı açıklama üzerine Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Ömer Işıkoğlu görüşlerini bildirdi.

Alınan karar ile ilgili açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Bursa 3 Nolu Şube Başkanı Ömer Işıkoğlu ise ifadelerinde şu sözlere yer verdi; "Biz halen daha liyakattan yanayız. Liyakat ile yapılan atamalarda, bu tür problemler olmayacağını ve yönetim becerisine sahip olanların yönetim kademelerinde görev almasını istiyoruz. Bu konudaki tavrımız budur. Buradaki 'müdürümüz yalnız değildir, müdürümüzü yedirmeyiz' ifadelerine olan tavrımız nettir. Yönetici atamalarında liyakat esaslı atama yapılması gerekmektedir."

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 16:55

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER