Cefayı sefaya dönüştürdüler

İnegöl’e bağlı Sulhiye Mahallesinde kar ve ardından yağan yağmur nedeniyle su baskını oldu. Tıkanan logarlar nedeniyle boş bir arazi gölete dönerken, mahalleli gençler bunu eğlenceye çevirdi. Traktör şamyelinden kendilerine sandal yapan gençler, gölete dönen arazide balık tuttu.

Cefayı sefaya dönüştürdüler

BALIK TUTTULAR!

Geçtiğimiz hafta içi yağan karın ardından hafta sonu başlayan yağmur nedeniyle İnegöl’e bağlı Sulhiye Mahallesinde su baskınları meydana geldi. Mahallede bulunan bir ev sudan dolayı zarar görürken, logarların tıkalı olması nedeniyle mahalle meydanında bulunan boş bir arazi gölete döndü. 1,5-2 metreye ulaşan derinlik nedeniyle hem tıkanan logarı açmak hem de eğlenmek isteyen mahalleli gençler, ilginç bir fikir geliştirdi. Traktörün şamyelini şişiren Samet Alper, Samet Atik ve Fırat Baykoz, üzerine yaptıkları düzenekle hem gölete dönen arazide eğlendiler hem de yetkililere biran önce çözüm bulunması için çağrıda bulundular.

İŞİ EĞLENCEYE ÇEVİRDİK

Öncelikle sorunu çözmek için bunu yaptıklarını belirten Samet Alper, “Mahallemizde bir afet meydana geldi. Bu nedenle logarlar tıkandı. Mahalleli gençler olarak bu sorunu çözmek istedik. Bunun için böyle bir şey yaptık. Logarları bu şekilde açamayacağımızı anlayınca işi eğlenceye çevirdik. Ama yetkililerden bu sorunun bir an önce çözülmesini ve çare bulmalarını istiyoruz. Bu sorun sadece mahallemizin kahvesinde değil, yan binalarda da bodrum katlarına zarar verdi” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER