Çeltikçi’de geleneksel aşure ikramı

İnegöl’e bağlı Çeltikçi mahallesinde önemli gün ve geceleri unutmayan mahalle muhtarlığı tarafından Muharrem ayı nedeniyle cemaate aşure ikramı yapıldı. Protokol üyelerinin de katıldığı etkinlikte, bin kişiye aşure ikram edildi.

Çeltikçi’de geleneksel aşure ikramı

Önemli gün ve gecelerde çeşitli etkinlikler düzenlenen Çeltikçi Mahallesi Muhtarı Rıdvan Uslu tarafından, Çeltikçi camiinde Cuma namazının ardından cemaate aşure ikram edildi.

Etkinliğe Kaymakam Şükrü Görücü, Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş, Muhtarlar Derneği Başkanı Resul Kayman ile bazı mahalle muhtarları ve kalabalık cemaat katıldı.

Cami önünde oluşturulan stantta camiden çıkan cemaate, bin kişilik hazırlanan aşure dağıtıldı.

Çeltikçi Mahallesi Muhtarı Rıdvan Uslu, “Mahallemizde önemli gün ve gecelerde çeşitli programlar düzenliyoruz. Her sene düzenlediğimiz hayır pilavı etkinliğinin yanı sıra, kuran kurslarını tamamlayan öğrencilerimiz içinde programlar düzenliyoruz. Mahalle halkımızın desteği ile bu tür etkinlikleri hayata geçiriyoruz. Bu günde Cuma namazının ardından mübarek Muharrem ayı vesilesiyle cemaatimize aşure ikramında bulunduk. Bizleri kırmayarak etkinliğimize katılan protokol üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER