Cevdet Dedeye Sıcak Yuva

İnegöl’e bağlı Hasanpaşa Mahallesinde harabe okul tuvaletinde yaşam mücadelesi veren 88 yaşındaki Cevdet Acar’a devlet yardım elini uzattı. Acar, Ali Osman Sönmez Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine yatırıldı.

Cevdet Dedeye Sıcak Yuva

25 sene önce eşini kaybeden ve İnegöl’e bağlı Hasanpaşa Mahallesinde ikamet eden 88 yaşındaki Cevdet Acar, 4 çocuğu tarafından bakılmadı. Mahalle Muhtarı Suat Karakaya, atıl vaziyetteki okul binasının bir kısmında yer oluşturdu. Başvurulara rağmen daha önce huzurevine alınmadığı iddia edilen yaşlı adam, 3 yıl boyunca barakada yaşam mücadelesi verdi.

İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, beraberindeki Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İnegöl Hizmet Müdürü Serpil Noyan ile birlikte giderek yaşlı adamı ziyaret etmişti. Yaşlı adamın yaşadığı yeri de gören Kaymakam Şükrü Görücü, yaşlı adamın huzurevine yatırılması için talimat verdi. Görücü’nün talimatı üzerine harekete geçen yetkiler, Cevdet Acar’ı Ali Osman Sönmez Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine yatırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER