CHP’DEN TABAN’A ÖRNEKLİ ÇAĞRI!

CHP’DEN TABAN’A ÖRNEKLİ ÇAĞRI!

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu İnegöl’ün kırsal mahallelerinde internet problemi olduğu için uzaktan eğitime erişimde sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Taban’a çağrı da bulunan Kayışoğlu, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın köylere internet götürme konusundaki gayretini hatırlatıyoruz” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu, CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Dönmez, İlçe eski Başkanı Engin Başar,  İlçe Kadın Kolu Başkanı Remziye Dübek, CHP Kurultay Delegesi Zemci Şahin ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İnegöl’e bağlı Hamitabat Mahallesini ziyaret etti.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Hamitabat’ı ziyaretimizde köyde yaşayan kadın ve çocuklarla ettiğimiz sohbette, Bursa’nın doğu ucundaki İnegöl ilçemizin en doğusunda kalan en eski köylerinden birisi olan Hamitabat’a gördüğümüz manzara eğitim konusunda yaşanan sıkıntıların burada da yaşandığı gösteriyor. Türkiye’nin mahrumiyet bölgelerinin çok uzağında kalan, Bursa’nın ekonomik açıdan en gelişmiş ilçesi İnegöl’ün birçok köyünde karşılaştığımız bu manzara Türkiye’nin doğu illerinde rastlanan görüntülerden çok da farklı değil. Hamitabat’ta ki çocuklar, internet nedeniyle uzaktan eğitime erişmekte zorluk çekiyorlar. İnternetin sağlıklı olmadığı İnegöl’ün böyle bir çok köyü var. Hamitabat’a 5 km. mesafede olan Güzelyurt Köyünde de durum çok farklı değil. Hamitabat ve Güzelyurt’un ardından Süpürtü Köyünü ziyaret ettik. Bu üç köydeki ziyaretlerimizde bizden talepte bulunulan internet sorunu için İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’a çağrıda bulunuyorum; ‘Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın köylere internet götürme konusundaki gayretini hatırlatıyoruz. Ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da internete erişimde sıkıntı yaşayan eski köylere bu şekilde destek olabilir. İnegöl Belediyesi bu durumda olan mahallere el atarsa, çocuklarımızın uzaktan eğitimde yaşadığı sıkıntılar biraz olsun azalır. Bu mahallerde yaşayan çocuklarımız uzaktan eğitime ulaşmada en azından bir fırsat yakalamış olurlar.’ Köylerde ki eğitim konusunda sıkıntı yaşayan Hamitabat ile Güzelyurt’un tek sorunu tabi ki bu değil. Tarımsal sulama konusunda yaşadıkları ve bu sıkıntılarının da bir an önce giderilmesi gerektiği bizlerden talep ettiler. Sayın Alper Taban umarız bu çağrılarımıza sessiz kalmaz. Bizleri güler yüzle ağırlayan Hamitabat, Güzelyurt ve Süpürtü Köyleri Muhtarları ve vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimizi sunarız.”

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45