ÇOCUKLAR SANATLA BULUŞUYOR

İnegöl Belediyesi tarafından çocukları sanatla buluşturmak ve sanatın farklı alanları hakkında bilgilendirme yapmak için İnegöl Vehbi koç İlkokulu öğrencilerine yönelik eğitim verildi.

ÇOCUKLAR SANATLA BULUŞUYOR

ÇOCUKLARA YÖNELİK FARKLI ETKİNLİKLER

İnegöl´de birçok sosyal projeye imza atan İnegöl Belediyesi, geleceğimiz olan çocuklara hitap eden ve farkındalık ortaya koyan birçok faaliyet ile çocukların hayatlarını renklendirmeye çalışıyor. Özellikle koro çalışmalarından enstrümantal kurslara, çocuk tiyatro oyunlarından 15 tatil çocuk sanat atölyelerine, eğitici kurslardan bilgi kültür evlerindeki çalışmalara kadar geniş bir yelpaze içerisinde sürdürülen çalışmaların son durağı Vehbi koç ilkokulu oldu.

VEHBİ KOÇ İLKOKULU 2-J SINIFI ÖĞRENCİLERİ

İnegöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çatısı altında çalışmalarına devam eden Türk Müziği korosunun şefi Diler Yalaza çocukları sanatla buluşturmak ve sanat hakkında bilgilendirmek için Vehbi koç ilkokulu 2-J sınıfı öğrencilerinin misafiri oldu.

ÖĞRENCİLER MÜZİKLE TANIŞTI

Vehbi koç ilkokulu 2-J sınıfı sınıf öğretmeni Özdem Suvat´ın davetini geri çevirmeyen Yalaza, çocuklara ses açma, diyafram kullanma tekniği, enstrüman tanıtımı ve çeşitliliği konularında bilgiler verdi. Teorik bilgilerden sonra çocuklara uygulama yaptırıldı. Tüm sınıfa ud eşliğinde koro biçiminde şarkı söyletilerek, müfredat derslerinin yanında çocukların farklı bir etkinlik içerisinde yer almaları sağlanarak, başarı düzeylerine katkı sağlanarak, özgüvenlerinin artması ve dikkat seviyelerinin artmasına da katkı sağlandı.

MİNİ BİR KONSER

Şef Diler Yalaza´yı soru yağmuruna tutan öğrenciler, ilk defa canlı müzik eşliğinde mini bir konser heyecanı da yaşadılar. Bu keyifli dakikalar devamında 2-j sınıfı öğretmeni ders sonunda koro şefi Diler Yalaza´ya bu yararlı ve farklı etkinlik yaşatmasından dolayı teşekkür etti.

İnegöl Belediyesinin çocuklara farklı bir deneyim yaşatan ve özgüven kazanımlarına olumlu bir katkı sağlayan sanatla buluşma etkinliğinin bundan sonra da artarak devam edeceği belirtildi. KURUM BÜLTENİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER