COĞRAFYA VE TARİH DERSİ ALMAYA DAVET EDİYORUM

AK Parti İnegöl İlçe Başkan Adem Demirel, Sırbistan´ın Sancak bölgesinden gelen etler ile ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi. Demirel, Sancak bölgesinde yaşayan insanların Müslüman olduğunu belirterek, eleştirilerde bulunanları Coğrafya ve Tarih dersi almaya davet etti.

COĞRAFYA VE TARİH DERSİ ALMAYA DAVET EDİYORUM

Başkan Adem Demirel, "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatları doğrultusunda vatandaşın ucuz et yiyebilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız harekete geçti. Bakanlığımız yurt dışından gelen ithal etleri anlaşmalı bazı marketlerde daha ucuza satarak vatandaşımızın problemine çözüm buldu. Gördüğümüz kadarıyla da vatandaş bu durumdan son derece memnun. Vatandaş memnun oldu diye birileri bu durumu laf cambazlığı ile bin bir türlü fitne ile acımasızca eleştiriyor" dedi.

VATANDAŞLARIMIZ MÜSTERİH OLSUNLAR

Sancak´ta yaşayan insanların Müslüman olduğunu belirten Demirel, "Sırbistan´ın Sancak eyaletinden gelen etler için ´ Helal kesim olmayan, kimin kestiği belli olmayan, Sırplardan gelen ete nasıl güveneceğiz´ gibi söylemler ile vatandaşı huzursuz edenleri biraz Coğrafya, birazda tarih dersi almaya davet ediyorum. Sırbistan´ın Sancak bölgesinde Müslüman Boşnaklar yaşamaktadır.  Sancak Bölgesi´nde özellikle ciddi anlamda dana eti üreticileri ve hayvancılık ile uğraşan insanlar yaşamaktadır. Bu insanlarda bizim ebedi kardeşimizdir. Bu insanlar Müslüman´dır ve orada helal standartlara göre kesim yapılır. Birileri sadece konuşmak için konuşmasın. AK Parti birileri gibi helali, haramı ayırmadan adım atacak bir siyasi parti değildir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Oradan gelen etler helal kesimdir ve Müslüman kardeşlerimizden gelmektedir. Fitne ve münafıklıkta rekor kıranların amacı, hedef saptırmak, gündem değiştirmektir" şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER