ÇOK ACI BİR OLAY YAŞADIK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İnegöl´de yaşanan otobüs kazasından yaralı olarak kurtulan Şirin Vatansever´i ziyaret etti. Kaya, Kadınlar Günü´nü buruk şekilde kutladıklarını söyledi.

ÇOK ACI BİR OLAY YAŞADIK

Meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybeden kadınların cenazelerine katılmak üzere Bursa´ya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, kazadan yaralı olarak kurtulan Şirin Vatansever´i tedavi gördüğü Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti.

ÇOK ACI BİR OLAY YAŞADIK

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kaya, “Dün kadın işçilerimiz Ankara´daki Kadınlar Günü programına giderken İnegöl´de acı bir trafik kazası geçirdiler. 7 kadınımızı kaybettik. Bugün İstanbul´daki Kadınlar Günü faaliyetinin ardından 7 kadınımızın cenaze törenine katılmak üzere Bursa´dayız. Yaralı Şirin Vatansever´i ziyaret ettik. Başarılı bir operasyon geçirmiş. Şu anda sağlık durumu gayet iyi. 39 yaralımızdan sadece 12´sinin hastanelerde tedavisi sürüyor. Diğerleri taburcu edilmişler. Çok acı bir olay yaşadık. Kadınlarımızın ailelerine başsağlığı diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´ne bu sene ülke olarak buruk girdik. Milletimizin başı sağolsun. Bugün de kadınlarımızın yanındayız. Türkiye´deki kadınlarımız başta olmak üzere dünyadaki bütün kadınların gününü buruk bir şekilde kutluyorum. Yaralılarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Bakan Kaya, ardından kazada hayatını kaybeden Elvan Mutlu´nun Yıldırım ilçesindeki cenazesine katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER