Çöp Konteynırlarına Bayram Temizliği

Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu yaptığı açıklamada, ilçe genelinde bulunan 600 konteynırın İnegöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından dezenfekte edildiğini belirtti.

Çöp Konteynırlarına Bayram Temizliği

AMAÇ, GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ VE KÖTÜ KOKULARI ÖNLEMEK

Dün saat 14.00'de Mehter Düğün Salonu önünde bulunan konteynırların temizlenmesi işini, Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Bayraktar ile birlikte inceleyen Başkan Yardımcısı Adil Kansu, belediye olarak halkın temiz ve sorunsuz bir şehirde yaşaması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Kentimizdeki evsel atık toplama, yolların süpürülmesi, çöplerin düzenli olarak alınması konusunda tüm çalışmalar büyük bir titizlikle yürütülüyor. Yerel yönetimlerin asli görevlerinin başında temiz ve sağlıklı çevre koşullarının oluşturulması gelmektedir. İnegöl Belediyesi olarak kentimizin temizlik ve hijyen konusunda hak ettiği hizmeti alması için, üstün gayret göstermekteyiz. Bu kapsamda İnegöl genelinde Ramazan ayına yönelik bir dizi çalışma başlattık. Görüntü kirliliği ve kötü kokuları önlemek amacıyla İnegöl genelinde toplam 600 adet çöp konteynırı, konteynır yıkama ve dezenfekte aracıyla yıkanarak dezenfekte ediliyor. İnegöl Belediyesi olarak çevre sağlığı ve hijyen konusunda son derece hassas davranmaya çalışıyoruz. Bu konudaki hizmetlerin aksatılmadan eksiksiz bir şekilde yürütülmesine özen gösteriyoruz. İlçemiz genelinde bütün mahallelerdeki konteynırlar yıkama aracı ile özel kimyasallar kullanılarak yıkanıp, dezenfekte edilmektedir” dedi.

EVLERİMİZİN VE İŞYERLERİMİZİN ÖNLERİNİ TEMİZ TUTALIM

Sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdükleri temizlik çalışmasıyla alakalı vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını isteyen Kansu, “Zamansız çöp çıkarmamalarını, evlerinin ve işyerlerinin önlerini temiz tutmalarını, yol ve kaldırımlara ambalaj atığı ve sigara izmariti atmamalarını rica ediyoruz. Bayramın 1. gününden itibaren rutin olarak yaptığımız çöp ve geri dönüşüm toplama işinin, mevcut program dahilinde bayram süresince de devam edeceğini, buradan hatırlatmak isterim. Herhangi bir aksaklık durumunda şikayetlere anında ulaşacak nöbetçi ekiplerimiz de mevcut olacaktır. İlçemizin temiz ve estetik bir görünüme kavuşması için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2014, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER