DİN GÖREVLİLERİNDEN SERT TEPKİ

DİN GÖREVLİLERİNDEN SERT TEPKİ

İnegöl Din Görevlileri Derneği Başkanı Mehmet Nuri Memiş, Balıkesir Edremit’te müsamerede çarşafa yapılan hakaret ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yapılan hakaretle ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Din Görevliler Derneği binasının önünde yapılan ve dernek üyelerinin katıldığı basın açıklamasında Başkan Mehmet Nuri Memiş, Balıkesir Edremit ilçesinin Kurtuluş gününde milli ve manevi değerlerimizle çatışan çağ dışı gösteriyi kınadıklarını belirterek, “Bizler kurtuluş mücadelesinin asil kahramanlarını tanıyoruz;  Fatma ana, Şerife Bacı, Nene Hatun ve Halime Çavuş'u... Hepsi örtülü, çarşaflı ve sarsılmaz inançlıydı... Onlar, bu toprakları bize yurt kılan Sultan Alparslan ve Malazgirt’teki ruhu, Çanakkale de asrın en muazzam ordularına karşı iman dolu göğsünü siper eden Mehmetlerin ruhunu taşıyorlardı. Sarsılmaz imanlarından güç alarak sözde medeni Avrupa’ya ve tüm insanlığa ders vererek, ülkemizi düşmandan kurtarıp her türlü özgürlüğü getirdiler, size bile... Siz bu büyük insanların halini anlamadınız, anlamak istemediniz, anlayacak da değilsiniz... Çünkü siz bu ulvi değerlere hep Fransız hep Rum hep ermeni kaldınız.  Sizin derdiniz çarşaf da değil. Sizin probleminiz, derdiniz, mücadeleniz "İslam’la"... Her fırsatta bu türden insanlık dışı fikirlerinizi sahneliyorsunuz. Bizler biriz, beraberiz. Bu toplumu harmanlayan, mayalayan, parçada bütünü, tohumda ağacı gören, insana merhamet nazarıyla bakan Mevlânâ'yı, Pir Sultan'ı, Hacı Bektaş'ı, Koca Yunus'u çok iyi biliyoruz.

Memiş konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Kurtuluş gününde Yunan Bayrağının renkleri ile sirtaki yapmak kime neyin mesajı? Biz sizi tanımıyoruz! Sahi siz kimsiniz? Sözde çağdaş yaşamı destekleme derneğinin provakatif, içinde topluma karşı nefret suçu barındıran bu gösterisinin yetkili makamlarca karşılıksız bırakılmayacağını temenni ediyor ve savcılarımızı kamu vicdanını yaralayan bu tür gösterilere karşı göreve davet ediyoruz. Özellikle yurt içi ve yurt dışında devletimizin bekası için yoğun mücadele verilen, pandemi ile yorulduğumuz şu günlerde bu milleti suni ve çağdışı gündemler ile meşgul etmeden, hep beraber birlik ve beraberliği tesis etmeye çalışmalıyız... İnegöl Din Görevlileri Derneği olarak çağdaş yaşamı destekleme derneğine ve bu zihniyettekilere, milli şairimiz Mehmet Akif in bir şiiri ile cevap vermek istiyoruz: kim demiş Avrupa İnsanı medeni, ne edep kalmış ne haya, çırılçıplak bedeni, eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni, desenize hayvanlar sizden daha medeni.”

“11 Eylül 2021 tarihli yazısında bir takım karşılaştırmalar yaparak Diyanet İşleri Başkanımız Prof.Dr. sayın Ali Erbaş bey hakkında; "Fare'yle Ali Erbaş akran sayılırlar. Memlekete Ali Erbaş mı lazım, fare mi?" diyerek insanlık dışı, saygısızca, edepsizce ve sinsice Diyanet İşleri Başkanı ve onun üzerinden İslam düşmanlığı yapan Yılmaz Özdil'i, tedavisi mümkün olmayan hastalıklı ruh hali ile baş başa bırakıyor, İnegöl Din Görevlileri Derneği olarak başkanımızın yanında olduğumuzu, bu yazıyı kaleme alan şahsıda, şiddet ve nefretle Kınıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 15:04

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER