DİNİNİ VE MİLLETİNİ SEVEN NESİLLER YETİŞİYOR

DİNİNİ VE MİLLETİNİ SEVEN NESİLLER YETİŞİYOR

Genç MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Bu Yaz Camideyim” projesi İnegöl’e bağlı Hocaköy ve Çeltikçi mahallelerinde başladı.

Genç MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından organize edilen “Bu Yaz Camideyim” Projesi geçtiğimiz gün Hocaköy ve Çeltikçi Mahallelerindeki iki camide start aldı. Genç MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Fatih Arıcı ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Faruk Kılıç, Ahmet Kemal Temelli, Said Coşkun, Engin Beyhan, Melih Koşarer, Enes Malik Ubuz, Emre Aracıkan, Mustafa Ateş ile MÜSİAD İnegöl Şube Sekreteri Ömer Faruk Karaçocuk’un katılımı ile başladı.

Kız ve Erkek olmak üzere her iki camide 120 öğrencinin katıldığı proje geçtiğimiz Cuma günü, yönetim kurulu üyeleri iki ayrı grup olarak projenin uygulandığı camilere giderek burada kursiyerler ile bir araya geldiler. Ayrıca tüm katılımcılara çeşitleri ikramlarda bulunuldu. Proje sonlanana kadar her Cuma iki camide bu tür etkinliklere devam edecek olan Genç MÜSİAD yönetimi, çocuklar ile bir araya gelerek onlara her anlamda desteklerini sunacaklar.

Konu hakkında açıklama yapan Genç MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Fatih Arıcı, “Bu Yaz Camideyim” projesinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yapıldığını, işadamları derneği olarak sadece maddiyatın değil, maneviyatında çok önemli olduğunu vurguladı. Arıcı bu projenin amacının dinini ve milletini seven nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı. Arıcı, projenin 6 hafta süreceğini, projenin bitiminde eğitimciler tarafından belirlenen kategorilerde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verileceğini belirtti.

Başkan Fatih Arıcı, amaçlarının camilerin halkla bütünleşmesi, camii kültürünün yaygınlaşması ve toplumun ibadethanelerle kucaklaşmasını sağlamak olduğunu ifade etti. Arıcı, Genç MÜSİAD olarak sosyal sorumluluk taşıdıklarını dile getirerek, "Yarınımız olan çocuklarımızın ufku geniş, değer yargıları ve kültürleriyle, inançlarıyla barışık bir nesil olmasını arzuluyoruz" dedi. Arıcı, ayrıca bu kapsamda bu alandaki faaliyetlerin ve çalışmaların Genç MÜSİAD olarak Türkiye'deki diğer illerde de gerçekleştirildiğini söyledi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER